Сільський фельдшер: приїзд лікарів з Харкова – це свято для нас

12.08.2016
Сільський фельдшер: приїзд лікарів з Харкова – це свято для нас

 

Такого «аншлагу» у Городнянському фельдшерсько-акушерському пункті, що на Краснокутщині, ще ніколи не було. На прийом до лікарів, які приїхали сюди у складі медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, прийшло майже все село. Дістатися до ФАПу знайшли змогу навіть ті, хто за станом здоров’я змушений дотримуватися постільного режиму – когось привезли родичі, а хтось сам винайняв машину до медзакладу.

Фельдшер Світлана Гришко – єдиний медик на все Городнє, у якому мешкає майже вісім сотень людей. Раніше була ще й акушерка, але рік тому її посаду скоротили. З того часу Світлана Вікторівна одна лікує своїх односельців: ставить крапельниці, робить уколи, знімає ЕКГ. Раз на тиждень з сусідньої Козіївки сюди приїжджає сімейний лікар, а раз на рік жителів Городнього оглядають районні спеціалісти. Але харківський медичний «десант» – кардіолог, окуліст, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог, невропатолог – тут вперше.

«Саме тому все село і зібралося – нам потрібні спеціалісти такого рівня. Бо, по-перше, до Харкова нам дуже дорого їздити. А по-друге, населення у нас в основному пенсійного віку, багато хто взагалі з села не виїжджає. Тому до ФАПу прийшло стільки людей – всі хочуть до харківських спеціалістів потрапити, тож у нас в селі свято сьогодні», - каже завідуюча Городнянським фельдшерсько-акушерським пунктом Світлана Гришко.

Незважаючи на величезний потік людей, харківські лікарі прийняли всіх бажаючих. Кожен спеціаліст оглянув по кілька десятків пацієнтів, більшість з яких вже багато років не проходила комплексне медичне обстеження. Як результат – велика кількість діагнозів, які було поставлено вперше, в тому числі підозра на злоякісне новоутворення. Особливо багато неприємних знахідок виявила гінеколог. Лікар з сумом констатує: з 35 жінок, яких вона оглянула, тільки четверо були здорові.

«Дуже багато було знайдено кіст, у кожної другої літньої жінки – поліп уретри. Я можу лише виявити цю патологію, а призначити лікування повинен уролог, це його компетенція. Залишати таку патологію без уваги не можна, бо існує вірогідність переродження поліпу на злоякісну пухлину», - застерігає гінеколог Олена Сергіївна.

 

Жодна людина не пішла з ФАПу без консультації. Пацієнтам, які потребують дообстеження, були дані детальні роз’яснення щодо того, де саме це можна зробити. А тим, чий діагноз не викликає сумнівів, спеціалісти призначили відповідне лікування, віддаючи перевагу препаратам, які селянам по кишені.

«Люди дуже задоволені. Ми розповідали все детально – що у них за хвороба, яка її причина, як треба лікуватися. Вони були приємно здивовані таким відношенням, дякували за увагу та турботу», - розповідає офтальмолог Наталія Григорівна.

День у селі Городнє Краснокутського району виявився для лікарів-волонтерів дуже насиченим та результативним: загалом вони надали місцевим жителям  понад триста медичних послуг.