Сільському храму надано кошти на відновлення даху

14.11.2017
Сільському храму надано кошти на відновлення даху

 

Жителі села Стара Водолага Нововодолазького району збирають гроші на відбудову місцевого Свято-Покровського храму. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області підтримав ініціативу вірян і перерахував частину суми, необхідної для ремонту храмової покрівлі.

За свою 340-річну історію Свято-Покровський храм у селі Стара Водолага тричі зникав з лиця землі та заново відбудовувався. Перші дві споруди були дерев’яними і згоріли вщент, така ж сумна доля спіткала зведену на початку 19 століття кам’яну церкву – її було підірвано під час Другої світової, а після війни розібрано по камінцях. Більше п’ятдесяти років село жило без храму, поки місцеве подружжя з промовистим прізвищем «Добряк» – Матрона Іванівна та Іван Семенович – не викупило за власний кошт будівлю колишньої колгоспівської їдальні. Саме цю будівлю завдяки ініціативі вірян було перетворено на Свято-Покровський храм, в якому з 2005 року стали проводитися служби. Люди власними силами, як могли, оздобили приміщення, однак цього недостатньо – споруда потребує коштовного капітального ремонту.

«Зараз збираємо гроші на те, щоб поміняти дах – він старий, аж мохом поріс, деінде протікає. Це найболючіше місце у храмі наразі. А взагалі треба будівлю утеплювати, бо в храмі холодно, треба відремонтувати його зсередини – до храмової благоліпності нам ще далеко, - зазначає настоятель храму отець Димитрій. - На ремонт даху треба понад сто тисяч гривень, а зібрано поки 55 тисяч: 30 тисяч нам дав Фонд соціального розвитку Харківської області та 25 тисяч – місцеве сільгосппідприємство. Велике їм спасибі, бо до цього я намагався залучати кошти, але нічого не виходило».

«Для будь-якого села храм – це його серце. Це місце, де люди збираються на свята, куди приходять за розрадою у скрутну годину. Дуже важливо, щоб сільські храми не занепадали і продовжували духовно підтримувати селян», - каже голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

Раніше на пожертвування було виготовлено купол для Свято-Покровського храму, а дзвони віряни зробили власноруч – з кисневих балонів. Обрізали дно, пофарбували, підвісили – і вийшла саморобна дзвіниця. Нехай виглядає дивакувато, зате над Старою Водолагою після десятиліть тиші тепер знову лунає благозвучний церковний дзвін.