Соціальна сфера - в пріоритетах Фонду

02.02.2016
Соціальна сфера - в пріоритетах Фонду

  

Утримання шкіл, дитячих садкыв, амбулаторій і установ культури вимагає значних коштів, яких в місцевих бюджетах частенько немає. Тому владі простіше закрити подібний об'єкт, ніж знайти гроші для його фінансування. А це призводить до сумних наслідків: села, що втратили соціальні об'єкти, поступово вимирають. Щоб зупинити цей процес, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області створив спеціальний проект, спрямований на підтримку і розвиток інфраструктури в сільській місцевості.

Мета цього проекту - забезпечити жителям сіл комфортні умови життєдіяльності, зробити для них доступними ті блага, які є у великих містах. По суті, Фонд кидає місцевій владі рятівне коло у вигляді додаткових коштів, які можна витратити на збереження важливого, але витратного соціального об'єкта. На фінансову і технічну підтримку може розраховувати будь-яка установу соціальної сфери в сільській місцевості, над яким нависла загроза закриття або ліквідації. Про повне утримання об'єкта не йдеться, Фонд готовий узяти на себе лише частину витрат або сплатити ремонтні роботи, допомогти з оптимізацією витрат, пов'язаних з функціонуванням об’єкта.

Якщо стає відомо, що десь планують закрити школу, що є проблеми з фінансуванням, фахівці Фонду починають опрацьовувати ситуацію і шукати варіанти, як можна допомогти. Навіть якщо школу не збираються закривати, а просто у неї є якісь потреби, ми теж допомагаємо, - пояснює координатор проекту «Розвиток інфраструктури і підтримка об'єктів соціальної сфери» В'ячеслав Погосьян.

Фонд уже надав допомогу цілій низці установ. Зокрема, для трьох дитячих садків у Богодухові були куплені нові меблі, в одному з садків Балаклейського району була замінена керамічна плитка в коридорі. У Глубоківській школі (Харківський район) поставили на центральному вході нові залізні двері, для Борівської загальноосвітньої школи імені Закори придбали копіювальну техніку і навчальну літературу, а для Шульської сільської бібліотеки - столи до читальної зали. У Фонді відзначають, що це тільки перші кроки, надалі планується надання масштабнішої помочі.

Робота зі збереження соціальних об'єктів ведеться в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування. Представники Фонду постійно є у контакті з сільською, районною, селищною владою, спільно шукають можливі шляхи вирішення проблеми. Основна увага зосереджена натих установах, утримання яких не під силу місцевим бюджетам. У кожній конкретній ситуації фахівці Фонду намагаються знайти відповідь на питання: що можна зробити, щоб об'єкт продовжував працювати?

Ми хочемо протестувати цей проект на прикладі дитячого садочка в Старому Салтові. Місцевий бюджет його вже не "тягне", тому садок можуть закрити, - розповідає координатор проекту «Розвиток інфраструктури і підтримка об'єктів соціальної сфери» В'ячеслав Погосьян. - Ми хочемо модернізувати систему опалювання в цьому садочку - за нашими підрахунками, це дозволить скоротити витрати на його утримування на 400 тисяч гривень на рік. Тобто садочок буде збережений. Але доки це тільки плани.

Також у рамках проекту «Розвиток інфраструктури і підтримка об'єктів соціальної сфери» планується допомогти місцевим громадам створити комфортні і безпечні умови для перевезення школярів. Йдеться про ремонт сільських доріг, які ведуть до навчальних закладів. Крім того, розглядається питання про надання допомоги медичним установам у сільській місцевості - фельдшерсько-акушерським пунктам і сімейним амбулаторіям.