Стипендіат Фонду розробляє в ХАІ установку для ракетних двигунів

07.02.2019
Стипендіат Фонду розробляє в ХАІ установку для ракетних двигунів

П’ятикурсник Сергій Бездітко – перший студент ХАІ, який виграв стипендію імені Миколи Бєлана, засновану Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Грантові кошти молодий дослідник спрямовує на свій науковий проект: він працює над створенням пристрою для випробовування ракетних двигунів.

Проходження конкурсного відбору та призначення стипендії імені Бєлана, розповідає Сергій, змусило його серйозно задуматися над темою магістерської роботи. Спочатку він хотів продовжити свій бакалаврський проект, але зрештою віддав перевагу іншій ідеї – розробці установки для дослідження високочастотних коливань двигунів. Мова йде про прилад, який випробовуватиме моделі майбутніх двигунів і визначатиме їх характеристики.

«Існує багато різновидів подібних установок, але моя дозволить досліджувати параметри на нестаціонарних режимах роботи двигунів. За допомогою датчиків ми будемо знімати характеристики, спостерігати за частотою коливань, щоб зрозуміти, на яких режимах двигун починає руйнуватися, - пояснює студент Національного аерокосмічного університету імені Жуковського Сергій Бездітко. – Зараз ми з моїм науковим керівником працюємо над кресленням майбутньої установки, підбираємо датчики та матеріали. Будемо закуповувати їх якраз за рахунок стипендії».

Готова дослідницька установка залишиться в університеті, щоб нею могли користуватися інші студенти та викладачі.   

Нагадаємо, у вересні 2018 року Фонд соціального розвитку Харківської області запровадив гранти на навчання в ХАІ та стипендію імені Миколи Бєлана, щоб підтримати талановиту молодь. Також благодійники організували профорієнтаційні екскурсії до аерокосмічного університету для випускників шкіл Близнюківського, Первомайського та Балаклійського районів.