Тисяча людей отримала правову допомогу від Фонду

21.10.2017
Тисяча людей отримала правову допомогу від Фонду

 

З початку цього року близько тисячі мешканців Харківщини отримали безкоштовні консультації у громадських юридичних приймальнях Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Одне з найбільш розповсюджених питань, з якими люди приходять на консультацію, - це оформлення спадщини. Ось реальний приклад з практики: до юридичної приймальні Фонду звернувся житель Близнюківського району з проханням допомогти його престарілому тестю вступити у спадщину. Батько тестя помер ще 20 років тому, але чоловік так і не оформив на себе батьківський будинок і земельну ділянку. Тож зять попросив юриста допомогти підготувати матеріали до суду для продовження терміну прийняття спадщини.

«Я пояснив заявнику, що у цьому немає потреби: за законом, спадкоємець, який був зареєстрований та постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо  він не заявив про відмову від неї, - розповідає консультант юридичної приймальні Фонду у Близнюківському районі Володимир Мухай. -  Тому я направив чоловіка до нотаріуса для оформлення документів, наразі, наскільки мені відомо, його тесть очікує на отримання свідоцтва про право на спадщину».

Ще одне болюче питання, особливо у сільській місцевості, – врегулювання земельних відносин. Останнім часом, за спостереженнями юристів Фонду, почастішали ситуації, коли на одну й ту ж земельну ділянку претендують два господарі. Саме у такій ситуації опинилася харків’янка, яка успадкувала у Великобурлуцькому районі понад 5 гектарів землі. Маючи на руках свідоцтво про право власності, жінка не змогла внести ділянку до державного кадастру – виявилося, що вона вже зареєстрована на іншу особу.

«Я став розбиратися у справі та з’ясував, що плутанина виникла через безпідставне розпорядження Великобурлуцької райдержадміністрації, яка надала дану ділянку у власність не тій людині, - пояснює консультант юридичної приймальні Фонду у Великобурлуцькому районі Микола Апухтін. – Я допоміг жінці скласти позов до суду щодо визнання цього розпорядження недійсним, адже саме на його підставі інша особа отримала державний акт на земельну ділянку. Впевнений, землю буде повернено її законній власниці».

Громадські юридичні приймальні Фонду працюють у Барвінківському, Первомайському, Близнюківському, Валківському, Балаклійському та Великобурлуцькому районах. Юристи надають місцевому населенню консультації з будь-яких правових питань, а також допомагають складати документи – договори, заяви, скарги, запити. Послуги спеціалістів безкоштовні і доступні для всіх, незалежно від місця проживання та соціального статусу.