Турбуватися про знедолених – це природно

09.06.2017
Турбуватися про знедолених – це природно

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області продовжує підтримувати стаціонарне відділення Первомайського міського терцентру, в якому мешкають самотні літні люди та інваліди. Доброчинці в черговий раз провідали підопічних закладу та привезли подарунок – сучасний водонагрівач, а також передали підгузки для дорослих.

Інвалід з дитинства Юрій Тищенко живе у терцентрі вже третій рік. Його історія типова для мешканців цього закладу: батьки померли, а родичі від нього відцуралися. Однак 54-річний чоловік на долю не нарікає – терцентр став для нього рідним домом, а його жителі та персонал – новою сім’єю. Юрій Тищенко залишається невиправним оптимістом і щедро ділиться своїм гарним настроєм з усіма, хто його оточує.      

«У нас все нормально тут, годують добре, чотири рази на день, ображатися нема на що. Я не жалкую, що живу тут, мені тут добре. Ми гуляємо надворі, ходимо на гуртки, на тренажери, спілкуємося, у мене є друзі», - розповідає чоловік про своє життя у терцентрі.        

Таких, як Юрій Тищенко, ходячих і відносно самостійних, у закладі небагато. Наразі у стаціонарному відділенні терцентру мешкає 28 людей, половина з яких лежачі. Щоб забезпечити їм належний догляд,  у закладі цілодобово чергують медсестри і санітарки, а пральня щодня пере десятки кілограмів постільної білизни. Адже чисті простирадла та ковдри – обов’язкова умова  профілактики пролежнів і підтримання гігієни лежачих хворих. Тому персонал терцентру з великою вдячністю прийняв від представників Фонду підгузки та водонагрівач – його планують встановити саме у пральні.            

«Ми кожен день перемо, бо постійно потрібні чисті простирадла, а бойлер у пральні вже старенький – не сьогодні, так завтра зламається. І підгузки нам завжди потрібні, тому що 14 чоловік лежачих. Тож дякую дуже Фонду і особисто Валерію Івановичу Демі за розуміння наших проблем та небайдужість. Ось так ми і живемо – з миру по нитці», - зазначає Василь Сипко, директор Територіального центру соціального обслуговування населення міста Первомайський.

«На жаль, неможливо повернути молодість і здоров’я мешканцям цього закладу. Однак ми можемо полегшити їхній побут, покращити якість життя – і ми з радістю це робимо. Фонд і надалі буде підтримувати стаціонарне відділення терцентру, забезпечувати його нагальні потреби», - обіцяє голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Нагадаємо, раніше закладу було подаровано пральну машину. Вона замінила старий агрегат, що зламався, і наразі пере не лише для мешканців стаціонарного відділення, а й для людей, яких співробітники терцентру обслуговують на дому. Загалом міський територіальний центр надає соціальні послуги двом тисячам первомайців.