У Барвінковому скошено очерет на річці Сухий Торець

14.07.2017
У Барвінковому скошено очерет на річці Сухий Торець

 

Робота з розчистки водоймищ Харківської області триває. Майже тиждень машина-амфібія Truxor працювала у Барвінківському районі, де на річці Сухий Торець було скошено очерет на площі близько півгектара. Спецтехніку для проведення робіт місцевій громаді надав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Ріка Сухий Торець протікає через весь районний центр – це головна водна артерія Барвінкового. Щоправда, стан її залишає бажати кращого: все узбережжя вкрите густими очеретяними заростями, а дно поросло водоростями. Тож громада міста звернулася до благодійників з проханням допомогти розчистити річкове русло. Роботи було вирішено провести на відрізку між мостом на вулиці Мічуріна та мостом біля базару – ріка у цьому місці заросла очеретом від берега до берега.

«Торік машину-амфібію було задіяно для розчистки міського пляжу, а цього року ми взялися за найбільш проблемне місце. Там очерету наросло стільки, що води не було видно – береги ніби зрослися  між собою. Техніка з цими заростями ледве впоралася, навіть поламки були. Та очерет частково скосили, залишилося тільки зібрати його та вивезти», - розповідає координатор Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Робота була проведена велика: загалом вдалося розчистити близько півгектара узбережжя. Машина-амфібія працювала з ранку до вечора протягом п’яти днів. Місцеві жителі одразу помітили результат.

«Раніше тут було суцільне болото, а зараз більш-менш схоже на річку. Добре, що Сухий Торець почали чистити – то потрібна справа. Якщо порівнювати з тим, що було, стало набагато краще», - каже житель Барвінкового Роман Миколайович.     

Нагадаємо, до цього машина-амфібія розчистила водойми у Балаклійському, Валківському, Близнюківському та Лозівському районах, а також у місті Мерефа. Далі роботу буде продовжено у Первомайському районі.