У будинку для літніх людей організовано виїзну консультацію окуліста

12.04.2017
У будинку для літніх людей організовано виїзну консультацію окуліста

 

На запрошення благодійників лікар-офтальмолог завітала до будинку для людей похилого віку у селі Грушине Первомайського району та оглянула його мешканців. Кільком стареньким спеціаліст виписала рецепт на окуляри, щоб вони могли з комфортом читати улюблені книжки і дивитися телевізор.

Пенсіонер Олександр Голубов, переїхавши до будинку для літніх людей, приохотився до детективів.  Чоловік вже перечитав майже всі книжки, що є у закладі. Та останнім часом читання перетворилося на проблему: рядки перед очима розпливаються, сфокусувати погляд стає все важче, жаліється пенсіонер. З семи мешканців закладу окуляри наразі має лише одна бабуся, ще один дідусь повністю сліпий – його вже не вилікувати. Решта пенсіонерів потребує корекції зору.

«До нашого закладу щотижня приїжджає лікар-терапевт, але ж вона окуляри підібрати не може, для цього необхідна консультація офтальмолога. А відвезти бабусь і дідусів до районної лікарні – проблема, бо вони ледь-ледь пересуваються, для них це важке випробування», - зазначає завідуюча Анна Воловик.              

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, за участі якого було створено цей заклад, організував для стареньких виїзну консультацію окуліста. Лікар приїхала до грушинського  будинку для літніх людей у всеозброєнні – з набором офтальмологічних окулярних лінз і  діагностичними приладами. Окрім вікових змін зору, в ході огляду спеціаліст виявила у всіх мешканців закладу катаракту на різних стадіях.

«Робити операцію у такому поважному віці надто ризиковано. Єдине, що можна вдіяти у цій ситуації, – покращити якість життя стареньких. Тож я підібрала їм окуляри для читання, щоб вони не почували себе обмеженими, могли жити звичним життям», - каже лікар-офтальмолог Наталія Григорівна.

«Спеціаліст передала представникам нашого Фонду рецепти на окуляри, найближчим часом ми замовимо їх в оптиці. Коли  окуляри будуть готові, відвеземо їх нашим підопічним. Ми відчуваємо відповідальність  за стареньких, адже цей заклад створювався, щоб їм було комфортно, щоб вони могли отримати турботу і допомогу», - зауважує голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.               

Будинок для людей похилого віку у селі Грушине розпочав роботу восени 2016 року. Заклад призначений для тимчасового або постійного проживання одиноких пенсіонерів Первомайського району. Наразі тут мешкає чотири дідусі  та три бабусі.