У будинок для людей похилого віку заселилися перші мешканці

04.11.2016
У будинок для людей похилого віку заселилися перші мешканці

Персонал будинку для людей похилого віку, який нещодавно відкрився у селі Грушине Первомайського району, прийняв своїх перших підопічних. Поки їх четверо – три дідусі та одна бабуся. Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, за участі якого було створено заклад, провідали стареньких та розпитали про враження від їхньої нової домівки.

78-річну Емму Богданівну сусіди-дідусі галантно називають графинею, бо наразі вона єдина жінка у цьому невеличкому колективі. Персонал закладу свою підопічну також плекає: бабусю підстригли, вдягли у свіжовипране вбрання, забезпечили улюбленими забавками та книжками. Більш за все старенька любить читати казки – мабуть, тому, що її власне життя аж ніяк не схоже на казку. Етнічна німкеня, вона народилася на Поволжі, разом з родиною була депортована до Сибіру, а старість свою зустріла у невеличкому селі Миронівка Первомайського району Харківської області. Жінка доживала свій вік одна-однісінька та з острахом чекала зиму – топити піч вже нема ані сил, ані коштів. Тож коли їй запропонували оселитися у будинку для людей похилого віку, погодилася без вагань.

IMG_48961

«Слабка я стала, ноги хворі – вже не можу таскати до хати воду та дрова. Та й дрова зараз 5 тисяч гривень коштують, а я лише тисячу пенсії отримую – ось і живи, як хочеш. Нема кому мені допомогти. Якось було мені зле, так я три дні вдома пролежала без хліба, без нічого. А тут тепло, про мене дбають, годують, мені все подобається», - розповідає пенсіонерка.

 

IMG_49561

Не обходиться без сторонньої допомоги і 77-річний Ілля Іванович, який все життя пропрацював шкільним вчителем у рідному селі Верхній Бишкин. Дідусь майже повністю сліпий, самостійно не пересувається і потребує постійного нагляду. Пенсіонера доглядала дальня родичка, однак бути поруч з ним цілодобово вона не могла – так Ілля Іванович опинився у будинку для людей похилого віку.

Спочатку, згадує медсестра Інна Тимченко, старенькі соромилися, ніяковіли, ставилися до персоналу з осторогою. Та вже за кілька днів вони освоїлися та почали потроху розповідати співробітникам закладу про себе та своє життя, уподобання.

IMG_49781

«Ми питали в них, чи всі продукти вони їдять, підлаштували меню під їхні смаки. Харчування у нас чотирьохразове – не кожен пенсіонер вдома чотири рази на день їсть. А якщо їм чогось захочеться, чого немає в меню, вони можуть це купити у магазині. Частина пенсії йде на сплату послуг нашого закладу, а частину вони отримують на руки та витрачають на власний розсуд», - каже Інна Тимченко.

 

IMG_48841

Щоб урізноманітнити дозвілля своїх підопічних, співробітники закладу приносять їм книжки, настільні ігри. Емма Богданівна приохотилася збирати пазли: старенька може годинами сидіти за столом і складати зі шматочків яскраві картинки, а ось дідусі запоєм читають детективи. Вечори пенсіонери коротають перед екраном телевізора або за неспішними бесідами. Як потеплішає, старенькі зможуть частіше бувати на свіжому повітрі – адміністрація закладу планує облаштувати подвір’я та завести невеличке господарство.

IMG_49021

«У наступному році планується благоустроїти нашу територію, де б наші підопічні могли відпочивати, спілкуватися між собою. Також маємо намір завести курей – старенькі зможуть їх годувати і почуватимуть себе як вдома у селі. А ще нам виділяють шматочок землі, ми посадимо город, щоб були свої огірки-помідори, зелень», - ділиться планами директор районного Терцентру соціального обслуговування Юрій Гнатенко.

У цьому будинку для людей похилого віку можуть утримуватися лише жителі Первомайського району, і лише самотні. Якщо у пенсіонера є діти або близькі родичі, які з якихось причин за ним не доглядають (наприклад, живуть за кордоном чи ведуть асоціальний спосіб життя), питання про його влаштування до закладу буде вирішуватися на сесії Первомайської районної ради.

Найближчим часом у будинку для людей похилого віку оселяться ще два пенсіонери, максимальна кількість мешканців – 16. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області слідкуватиме за діяльністю закладу та долями його підопічних, за можливості приділятиме їм увагу.