У Мерефі очищено від очерету міський пляж і ставок

27.06.2017
У Мерефі очищено від очерету міський пляж і ставок

 

Понад десять «КамАЗів» скошеного очерету та більше 400 метрів витягнутого з води колючого дроту – такий результат роботи доброчинців і місцевої громади у Мерефі. Тепер мереф’яни можуть з комфортом відпочивати не лише на центральному міському пляжі, але й на березі невеличкого ставка, розташованого неподалік школи № 3.

Роботи з очистки узбережжя від очерету провів Благодійний фонд соціального розвитку Харківської област спільно з Дейнеко Сергієм, Ільченко Андрієм, Рябухою Віталієм. Для цього було використано спеціалізовану машину-амфібію Truxor, яка косить рослини у воді, а потім збирає стебелля і вивозить на сушу. Першим було розчищено Мереф’янський міський пляж – його привели до ладу буквально за кілька годин.

«Ми дочистили 50 метрів пляжу на березі ріки Мжа – доробили те, що було розпочато у минулому році. Тоді працювати довелося весь день, а цього разу ми впоралися швидко, бо рослинності лишилося небагато. Люди дуже задоволені тим, що пляж чистий і доглянутий, адже влітку це найпопулярніше місце відпочинку мереф’ян», - зазначає координатор Фонду у місті Мерефа Віталій Рябуха.

Завдяки спільним зусиллям благодійників і місцевих жителів у Мерефі з’явилося ще одне місце відпочинку біля води – узбережжя ставка поблизу школи № 3. Цей став було викопано кілька десятків років тому, тоді він використовувався як пожежна водойма. Залишений без догляду, ставок здичавів і густо заріс очеретом: подекуди товщина очеретяної «стіни» сягала чотирьох-п’яти метрів – з берега навіть не було видно води. Машині-амфібії довелося добре попрацювати, щоб знищити ці зарості. Роботу ускладнила неочікувана знахідка: виявилося, що весь берег… обмотаний колючим дротом. На деякий час машина-амфібія навіть вийшла з ладу – довелося ремонтувати її косу.

«Ми здогадуємося, хто міг обмотати узбережжя колючим дротом. Один з місцевих жителів всім розказував, що викупив цей став, - каже депутат Мереф’янської міської ради Сергій Дейнека. – Однак я зробив депутатський запит і отримав відповідь, що ставок належить місту та його громаді. Тож ми вирішили привести водоймище у порядок, щоб кожен міг прийти і відпочити на його березі. Дізналися, що є така машина-амфібія, і звернулися до Фонду соціального розвитку Харківської області – там на наше прохання відгукнулися, допомогли. Ми дуже вдячні! Зробили нам таку красу – півміста прийшло, щоб подивитися на роботу машини-амфібії!».

Прийшов на берег ставка і одинадцятикласник Михайло Кривицький: на прохання місцевих жителів він створив на комп’ютері тривимірний план благоустрою узбережжя. У цьому плані є і альтанка, і лавочки, і «грибочки» для дітлахів – задум великий. І сьогодні школяр на власні очі побачив, як було зроблено перший крок до реалізації його задуму.

«Приємно бачити, що мій план благоустрою потроху втілюється у життя. Я розумію, що це лише початок – роботи попереду дуже багато, але вірю, що все вийде. Ось як тільки почала спеціальна техніка працювати, одразу люди стали приходити і допомагати розчищати ставок. Сподіваюся, так буде і далі», - каже учень Мереф’янської ЗОШ № 3 Михайло Кривицький.   

За шість годин роботи було скошено і вивезено зі ставка більше десяти «КамАЗів» очерету. Також  вдалося дістати з води увесь колючий дріт – а це понад 400 метрів.