У Первомайській ЦРЛ вже користуються медичним приладдям з Канади

27.09.2018
У Первомайській ЦРЛ вже користуються медичним приладдям з Канади

Комфортніше пацієнтам, зручніше медперсоналу. Завдяки канадській гуманітарній допомозі у Первомайській районній лікарні частково оновилося приладдя, яке медики використовують у повсякденній роботі. Про те, щоб заклад отримав обладнання з Канади, подбав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Електрифіковані лікарняні ліжка, пересувні столики для медикаментів, інвалідні візки, надліжкові столики – тепер це приладдя використовується для обслуговування пацієнтів Первомайської районної лікарні. Візки було розподілено до терапевтичного відділення, а решту отримало відділення реанімації, куди поступають найтяжчі хворі, які потребують особливого догляду та умов. Для таких пацієнтів наявність спеціалізованого ліжка – це комфорт і безпека, а для медиків це можливість будь-якої миті провести необхідні маніпуляції.

«У нас були звичайні ліжка – це два залізні бильця та сітка, яка діставала до підлоги, - розповідає Наталія Харченко, старша медсестра відділення анестезіології та реанімації. - Зараз ми отримали функціональні ліжка, які дозволяють піднімати ноги, голову пацієнта, регулюються за висотою, мають дуже зручний матрац. Але нам цього мало – треба ще 4 таких ліжка, щоб повністю забезпечити реанімацію».

Головна медсестра Первомайської ЦРЛ Ірина Мороко констатує: у лікарні необхідно оновити понад 70 % медичного приладдя, тож канадська гуманітарна допомога – це велика крапля у великому морі. Завдяки благодійникам вдалося частково задовольнити найнагальніші потреби закладу, забезпечити гідні умови для найбільш вразливих пацієнтів – тих, хто зазнав серйозних травм або переніс інсульт, операцію.  

«Враховуючи, що функціональні ліжка, якими ми активно користуємося, до нас востаннє поступали, мабуть, у 80-му році, то це для нас велике придбання, велике щастя для наших хворих, особливо післяопераційних, з політравмами, - каже Ірина Мороко. – В першу чергу це підвищує комфорт пацієнта, але і медичному персоналу зручніше доглядати за хворими».

Нагадаємо, між Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області та Первомайською ЦРЛ діє меморандум про співпрацю. У 2017 році доброчинці передали закладу високотехнологічний реанімобіль, наданий канадськими партнерами, а цього року за ініціативи Фонду канадці надіслали гуманітарну допомогу районній лікарні.   

Фото