У селі на Близнюківщині проведено благодійний медогляд

06.09.2018
У селі на Близнюківщині проведено благодійний медогляд

Консультації п’ятьох спеціалістів, безкоштовні обстеження та негайне повідомлення результатів. У селі Софіївка Перша, що в Близнюківському районі, відбувся виїзний профілактичний огляд, організований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області.   

Наталя Петрівна працює вчителем у сільській школі. Жінка зізнається: робота та домашнє господарство забирають майже увесь час, тож вирватися на прийом до лікаря просто нема коли. В цій ситуації дуже виручають виїзні медичні огляди, які щороку проводить в селі Фонд.

«Я обов’язково приходжу на ці медогляди, бо сама поїхати у лікарню до Близнюків чи Лозової не можу, адже на це треба витратити цілий день. А в мене ж учні, перевірка домашніх завдань, підготовка до уроків та інший клопіт. Тому я дуже вдячна лікарям за те, що до нас приїжджають», - каже Наталя Петрівна.

У складі медбригади до фельдшерського пункту у Софіївці Першій завітали кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, гінеколог, окуліст і невропатолог. Лікарі привезли з собою обладнання, що дозволяє вимірювати рівень цукру у крові, знімати електрокардіограми, проводити обстеження внутрішніх органів. Консультацію отримав кожен, хто прийшов на профілактичний огляд. Усього місцевим жителям було надано майже триста медичних послуг.

«Дуже значна користь від таких оглядів! По-перше, приїжджають кваліфіковані лікарі, для нас це велика допомога. Адже навіть у районній лікарні немає кардіолога – тільки терапевти. По-друге, є в селі такі люди, які тут, на місці, прийдуть до лікаря, а так у лікарню ніколи не поїдуть, - розповідає Іван Мельничук, завідуючий фельдшерським пунктом. – Наприклад, пенсіонери, яким по 80 років і які нікуди не звертаються. А тут їм зробили кардіограму, і видно, що є ішемія чи ще якась хвороба, і вони потім проліковуються».

Підбиваючи підсумки медогляду, лікарі Фонду зазначають: у багатьох селян підвищений рівень цукру, ледь не в кожного другого – гіпертонія, є негаразди і з жіночим здоров’ям. Всім пацієнтам спеціалісти надали детальні рекомендації та нагадали про необхідність дбати про себе.