У Шевченковому Фонд організував два кінопокази стрічок з Docudays UA

10.12.2016
У Шевченковому Фонд організував два кінопокази стрічок з Docudays UA

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA продовжує мандрувати Харківщиною. Цього разу він завітав до селища Шевченкове. За підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області тут відбулося одразу два кінопокази – фестивальні стрічки переглянули учні місцевих ліцеїв.

«Пісня бійця», «Моріом», «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь», а також ролики про нацполіцію – на Шевченківщині для глядачів влаштували невеличкий кіномарафон. Незважаючи на серйозну тематику та специфічну мову документального кіно, учні професійного аграрного ліцею дивилися фільми з великим інтересом. Чоловічій частині аудиторії найбільше сподобалася стрічка про хлопчика, який мріяв стати ковбоєм, а дівчат дуже вразила історія юної Моріом, що збожеволіла через насильство над нею.    

«Надзвичайно сильне враження справив фільм про насилля над дівчиною Моріом. Він змушує замислитись, не бути байдужими до чужої біди та спонукає до боротьби за свої права», - кажуть другокурсниці  Ірина Саєнко та Юлія Болотова.

Не треба боятися піднімати перед молоддю такі болючі та делікатні теми, вважає правозахисник Юрій Чумак. Замовчування тільки збільшує масштаби проблеми, тоді як чесна кінорозповідь може застерегти, попередити, уберегти.      

«Стрічка «Моріом» дуже спокійна, у ній немає сцен насильства, однак вона вражає до глибини душі. Молодь повинна знати про можливу небезпеку, щоб мати змогу захистити себе або надати підтримку тим, хто вже став жертвою насильницьких дій», - зазначає регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA Юрій Чумак.

У Шевченківському ліцеї районної ради кінопоказ також пройшов з великим успіхом. Старшокласники дивилися на екран, затамувавши погляд, а після перегляду жваво обговорювали побачені сюжети. Для багатьох близькою і щемливою була тема Майдану та війни на Сході України, тема людських стосунків у світлі цих подій.

«Один з випускників нашого ліцею, Дмитро Ковшар, загинув героїчною смертю, захищаючи незалежність України. На вході до ліцею навіть встановлена пам’ятна дошка на його честь. Тож переглядати кадри з війни було тяжко», - розповідають учениці ліцею Анна Ярошенко та Катерина Малахова.

«Ми вкотре переконалися, що нашим дітям не вистачає документального кіно, яке змушує мислити, оцінювати, зважувати, - каже заступник директора Шевченківського ліцею Світлана Кубрак. - Тематика дуже актуальна для нашого сьогодення, тому ми дуже вдячні за проведений захід і регіональному координатору Фонду соціального розвитку Світлані Захарченко, і шановним гостям з Харкова».

Наступними стрічки Мандрівного фестивалю  Docudays UA побачать жителі Великобурлуцького, Первомайського та Валківського районів.  

 

  

Фото