У відроджених садах на Валківщині рясно зав’язуються плоди

19.05.2019
У відроджених садах на Валківщині рясно зав’язуються плоди

Підприємство з вирощування яблук, створене за підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, активно готує сади до літа. Дерева обробляють  від шкідників і хвороб, підживлюють добривами, за допомогою гербіцидів позбавляються зайвої рослинності. Більшість яблунь наразі відцвітає, на гілках вже з’явилася перша зав’язь.   

Робота у садах поблизу села Серпневе на Валківщині ведеться цілий рік. Взимку проводилася обрізка дерев, а в перші дні весни було розпочато обприскування. Один з найнебезпечніших  ворогів яблунь – комаха під назвою каліфорнійська щитівка, яка прокидається, коли в рослині починається рух соку. Тож перше обприскування слід проводити, поки не потеплішало до +4-5 градусів – саме так і вчинив агроном-садовод Юрій Бабешко. Дерева вже кілька разів оброблялися від шкідників, наразі рослини виглядають доглянутими та здоровими. На яблунях починають зав’язуватися плоди, однак яким буде врожай, говорити поки зарано.

«Це ще не зав’язь, це цвітіння. Зав’язь ми побачимо після 20 червня, коли дерево зробить трете скидання. Яблуня, груша і взагалі фруктове дерево – воно «з мізками», як це не дивно звучить. Дерево «думає», скільки воно може витягнути плодів. Якщо вистачає вологи, харчування в землі, воно дає щедрий врожай, а якщо мало вологи та харчування, дерево скидає частину плодів. Те, що після 20 червня залишиться на дереві, – це буде й у вересні, це буде врожай. Поки зарано робити прогнози, та й ми забобонні трохи люди, тож поживемо – побачимо», - каже Юрій Бабешко.

Попереду в садах ще багато роботи: обприскування, обробка гербіцидами, дискування, знову обприскування. Треба вкласти чимало труда, щоб восени отримати гарний врожай першокласних яблук.

«Коли робота з відродження садів тільки починалася, тут були суцільні зарості. Минуло три роки, і бачимо акуратні ряди чепурненьких яблунь – результат дійсно вражаючий! Завдяки сумлінній праці ожило 24 гектари садів, а отже, Фонд свого часу прийняв правильне рішення, підтримавши це садове підприємство», - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Нагадаємо, проект «Яблуневий сад» було профінансовано у 2016 році. Реалізація цього проекту дозволила не тільки оживити занедбані дерева, але й створити нові робочі місця в сільській місцевості.

 

Фото