У Харкові стартує міжнародний фестиваль «Дитятко»

05.09.2017
У Харкові стартує міжнародний фестиваль «Дитятко»

 

Наближається одна з найгучніших культурних подій року: 6-9 вересня Харків прийматиме юних і дорослих телевізійників, аніматорів, кінематографістів з усього світу. Загалом близько двохсот осіб візьмуть участь у дитячому телефестивалі «Дитятко», який проходить за сприяння Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Іспанія, Японія, США, Індія, Канада, Іран – географія учасників заходу вкрай різноманітна та широка. На фестиваль було подано більше тисячі конкурсних робіт з 87 країн світу. Практично всі іноземні фільми, що увійшли до фестивальної програми, показуватимуться в Україні вперше: за чотири дні глядачі зможуть побачити понад 50 прем’єр. Безкоштовні покази будуть проходити у кінотеатрах «Київ», «Познань», «Кіноленд», «8 ½» та імені О. Довженка, початок – о 14.00.

Багато сюрпризів та цікавинок чекає і на юних учасників фестивалю. Цьогорічна програма «Дитятка» включає традиційний пітчинг, різноманітні майстер-класи від іноземних режисерів і телевізійників, творчі зустрічі з відомими людьми, зокрема зі співаком та актором Сергієм Бабкіним, а також екскурсію на аеродром «Коротич».    

«У цьому році ми започаткували дві нові номінації – кращий музикальний фільм дитячої студії та кращий фільм на екологічну тематику, - розповідає виконавчий директор фестивалю Володимир Дягілев. – Як завжди, для переможців підготовано цінні призи – квадрокоптери, гіроскутери та інші гаджети. А призери номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» отримають путівки до Страсбургу, де базується штаб-квартира Ради Європи».

Основні події фестивалю розгортатимуться у таборі «Сонячний», де будуть проживати учасники  заходу. Харчування гостей, як і у попередні два роки, узяв на себе Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

«За той час, що проводиться фестиваль «Дитятко», він став однією з візитних карток Харківщини. Завдяки цьому фестивалю талановиті діти з різних країн можуть отримати безцінний досвід, поділитися своїми творчими здобутками з усім світом, - зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. – Дуже приємно, що серед конкурсних робіт є чимало гідних творів українських авторів, які представляють в тому числі Харківську область. Для них та всіх інших учасників фестиваль «Дитятко» – це майданчик для самовираження, стимул для розвитку себе, своєї творчості».   

Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» проводиться з 2009 року. Його засновником є Харківська обласна рада.