У жовтні медбригади Фонду надали понад 4 тисячі медичних послуг

31.10.2016
У жовтні медбригади Фонду надали понад 4 тисячі медичних послуг

Підбиваємо підсумки роботи виїзних медичних бригад Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області за місяць. У жовтні лікарі-волонтери провели 19 безкоштовних медоглядів у 10 районах Харківщини та надали населенню 4 072 медичні послуги. Останній у цьому місяці виїзд медики здійснили до невеличкого села Парасковія Нововодолазького району.

Пенсіонерка Катерина Кувашкіна прийшла на благодійний медогляд, щоб проконсультуватися з невропатологом. Останні три роки жінка страждає від приступів сильного головокружіння, які можуть тривати більше тижня. У такі періоди варто трохи нахилитися або повернутися – і голова одразу йде обертом, жаліється Катерина Пантеліївна. Пенсіонерка була певна, що причиною її страждань є перетискання судин в області шиї, однак невропатолог робить інший висновок: справа у вестибулярному апараті.

Кувашкина Катерина Пантелеївна

«Я зробив пацієнтці пробу, спрямовану на виявлення так званого доброякісного позиційного головокружіння, і побачив, що при певних нахилах голови у неї ритмічно посмикуються очні яблука. Це свідчить про подразнення периферійних відділів нервової системи, зокрема вестибулярного апарату. На щастя, це можна виправити навіть без використання препаратів. Я покажу пацієнтці деякі вправи з лікувальної фізкультури, які допоможуть значно покращити її самопочуття», - каже невропатолог Андрій Борисович.

«Дякую, лікарю! Я виконуватиму усі ваші рекомендації, тим більше що на таке лікування гроші витрачати не доведеться. У мене пенсія 1300 гривень, дозволити собі дорогі ліки я не можу», - зазначає пенсіонерка.

У тому, що лікарі-волонтери роблять професійні та ефективні призначення, на власному досвіді переконалася інша мешканка села Парасковія Валентина Калюжна. Близько року тому медбригада Фонду вже відвідувала це село, і тоді жінці було призначено лікування, яке дуже їй допомогло. Тож цього разу Валентина Василівна прийшла на прийом, щоб закріпити отриманий ефект і подякувати лікарям.

«Велике спасибі докторам – ми без них нікуди, тим більше у селі. У нас тут самі пенсіонери в основному живуть, і доїхати до районної лікарні не кожен зможе. Тому дуже потрібні такі медогляди, щоб людина прийшла, перевірилася та вилікувалася», - каже Валентина Калюжна.

Калюжна Валентина Василівна

Колись у селі Парасковія була повноцінна лікарня зі стаціонаром, але у далекому 1974 році її перетворили на фельдшерсько-акушерський пункт. З того часу здоров’я місцевих мешканців оберігає фельдшер Ніна Фарафонова. Селяни її дуже поважають та цінують, бо для кожного у неї є добре слово, влучна професійна порада. У свої 65 років Ніна Іванівна щодня сідає на велосипед та їде по викликах, адже сільські хатки розкидані на кілька кілометрів. Жінка каже, що давно звикла до такого режиму роботи, але зізнається, що приїзд медбригади з Харкова – велика підмога і для неї, і для її пацієнтів.

«Добре, що лікарі до нас завітали, бо село віддалене. Наприклад, ультразвукове дослідження тільки у районній лікарні можна зробити, причому лише два рази на тиждень кабінет працює, там завжди величезна черга. А медбригада Фонду УЗД-апарат із собою привезла, тож люди задоволені», - говорить завідуюча Парасковіївським ФАПом Ніна Фарафонова

Вже наприкінці благодійного медогляду до ФАПу завітав Мелихівський сільський голова Віктор Рудаченко, у підпорядкуванні якого знаходиться село Парасковія. Він приїхав спеціально для того, щоб висловити лікарям Фонду подяку та запросити їх приїжджати сюди ще.

Голова

«Дякую, що ви відвідуєте такі віддалені села, як Парасковія та Мелихівка. Це вдвічі приємно людям, адже ми знаходимося далеко від райцентру – у 30 кілометрах. На жаль, у нас не щоденне сполучення автобусне, і нашим людям, більшість з яких пенсіонери, дуже важко добиратися до Нової Водолаги. Тим більше що послуги лікарів Фонду безкоштовні – дякую, що ви приїжджаєте, це дуже потрібно. Відгуки людей про вашу роботу тільки позитивні», - відзначає Мелихівський сільський голова Віктор Рудаченко.

Окрім Нововодолазького району, медбригади Фонду побували у жовтні на Близнюківщині, Дергачівщині, Валківщині, Борівщині, Красноградщині, Барвінківщині, Первомайщині та Балаклійщині. Загалом було здійснено 19 медичних оглядів.