Учні Балаклійського ліцею у захваті від екскурсії в ХАІ

03.12.2018
Учні Балаклійського ліцею у захваті від екскурсії в ХАІ

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області продовжує знайомити молодь з районів зі славетним закладом вищої освіти. Цього разу поїздку до Національного аерокосмічного університету імені Жуковського було організовано для учнів 11 класів Балаклійського ліцею. Школярі отримали від екскурсії безліч вражень: їм вдалося помацати елементи ракет і супутників, взяти участь у цікавих дослідах та відчути себе пілотами літака-винищувача й гвинтокрила.

Більшість одинадцятикласників ще вагаються, яку професію обрати і до якого вишу вступати – але тільки не Ангеліна Шаповал. Дівчина давно вирішила, що після випуску з Балаклійського ліцею подаватиме документи в ХАІ на спеціальність «Біомедична інженерія». Завдяки екскурсії Ангеліна змогла ближче познайомитися з університетом і впевнитися у вірності свого рішення. Школярка зізнається: її очікування щодо вишу повністю виправдалися.

«У мене найприємніші враження, хочу сюди поступати! Дуже рада, що змогла приїхати і все тут роздивитися. Я навіть поспілкувалася з дівчиною, яка вчиться у ХАІ на третьому курсі, розпитала її – їй все подобається, - розповідає учениця Балаклійського ліцею Ангеліна Шаповал. – І взагалі екскурсія чудова! Нас надзвичайно тепло зустріли – було дуже приємно. Ми дізналися багато цікавих деталей, історій від викладачів, нам дозволяли все мацати руками, робити досліди».

У ХАІ ліцеїстам влаштували захоплюючий науковий інтерактив: діти змогли примірити висотно-компенсуючий костюм, в якому літають пілоти винищувачів, спробувати на дотик Ньютонівську рідину, скористатися апаратом вимірювання шуму, побувати всередині кабіни літака та гвинтокрилу, дослідити елементи космічного супутника. І звісно, зробити десятки неймовірних фото! У захваті від екскурсії залишилися навіть ті школярі, які надають перевагу суспільно-гуманітарним наукам.

«Все було незвичайно! Університет технічний, і побачити ракетний двигун, частини ракети було дуже круто! Про одну з ракет викладач розповів, що це така ж модель, як в фільмі «Термінатор». В неї є штучний інтелект – це мене дуже вразило, - каже учениця Балаклійського ліцею Вікторія Абалимова. - Також було цікаво почути про геоінформаційні системи, про 3-Д мапи, моделювання – мені близька ця сфера».

Вчитель-методист Балаклійського ліцею Раїса Волченко зазначає: для учнів випускних класів такі ознайомчі екскурсії дуже потрібні. Це дозволяє визначитися не тільки з напрямком вищої освіти, але й з конкретним закладом. Торік зі 115 випускників ліцею лише декілька вступили на медичні та педагогічні спеціальності, решта пішла навчатися у технічні виші.  Цього року, за словами Раїси Іванівни, ситуація буде приблизно така сама, тому що більшість одинадцятикласників обрали для проходження ЗНО математику. Тож не виключено, що серед сьогоднішніх екскурсантів є майбутні студенти ХАІ.