Учні Біляївського НВК здійснили «Науковий візит до Харкова»

17.02.2018
Учні Біляївського НВК здійснили «Науковий візит до Харкова»

Школярі з Первомайщини, які вчаться у Біляївському навчально-виховному комплексі, побували у Харкові та відвідали найцікавіші просвітницькі заклади міста – Музей історії комп’ютерної техніки і «ЛандауЦентр». Захоплюючу екскурсію для дітей організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області в рамках проекту «Наукові візити до Харкова».

Від села Біляївка Первомайського району до обласного центру – близько ста кілометрів. Відстань чимала, тому місцевому НВК рідко вдається вивезти своїх учнів на екскурсію: їхати автобусом дорого, електричкою – незручно. Отримавши запрошення від благодійників, заклад з радістю долучився до проекту «Наукові візити до Харкова», який у лютому запустив Фонд соціального розвитку Харківської області.

«Наша мета – заохотити сільську молодь зайнятися наукою, дати школярам з глибинки ті ж можливості щодо розвитку, які мають їхні однолітки у великих містах. Можливо, це допоможе їм визначитися з майбутньою професією, знайти свій шлях у житті», - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал.  

У Харкові сільські школярі завітали до двох унікальних просвітницьких центрів, що дозволяють в цікавій формі познайомитися з різноманітними досягненнями науки й технічного прогресу. У Музеї історії комп’ютерної техніки «Software&Computer Museum» діти побачили «прадідів» сучасних гаджетів і пограли у вінтажні приставки, а у «ЛандауЦентрі» випробували десятки експонатів, що наочно демонструють усілякі фізичні явища.    

«Я такого ще ніколи не бачила! Хочу ще приїхати сюди і відвідати цей центр – з моїми друзями, сім’єю. Найбільше мені сподобався ультрафіолет, кімната Еймса і котушка Тесли, з якої б’є блискавка – це так захоплююче було! А в комп’ютерному музеї мені сподобалося, що можна було дослідити, як комп’ютери розвивалися, еволюціонували – від примітивних до сучасних. Я дізналася багато нового для себе», - ділиться враженнями восьмикласниця Діана Слюсаренко.

Учасниками екскурсії стали 22 школярі, які навчаються у 8, 9 і 10 класах. Дітей супроводжували дві педагогічні працівниці Біляївського НВК – вони були вражені побаченим не менше, ніж учні. Вчителі зазначають: така поїздка дозволяє не тільки чудово розважитися, але й суттєво збагатити свої знання.  

«Мені дуже сподобалося! У «ЛандауЦентрі» дуже захопливо розповідають про фізику, про явища, закони, які, можливо, діти ще не вивчили, тож вони дізналися щось нове. В Музеї комп’ютерної техніки теж сподобалося дітям, багато цікавих експонатів побачили і вони, і ми, вчителі. Я думаю, що їхній кругозір розширився, цікаво було і корисно в навчальному плані. Гадаю, у дітей після цієї екскурсії підвищиться інтерес до науки, зокрема до фізики та інформатики. Ми вдячні Фонду за підтримку», - каже Наталія Левдер, заступник директора з навчально-виховної роботи Біляївського НВК.

Сільські діти – завжди бажані гості у «ЛандауЦентрі». Тут радо приймають школярів не лише з Харківщини, але й з інших областей України. А для тих дітей, яким важко виїхати зі свого села до Харкова, керівництво закладу створило «ЛандауЦентр» на колесах – пересувну виставку цікавої науки з власним парком наукових експонатів.

«Ми хочемо зацікавити молодь наукою і сказати: «Друзі, йдіть вчитися в кращі вищі навчальні заклади України і світу, повертайтеся з унікальними знаннями, розбудовуйте свою країну. Не бійтеся бути кращими і ніколи не слухайте того, що якщо ви живете в селі, то у вас немає майбутнього. Це неправда! Можливо, шлях до оцих унікальних знань, до якоїсь унікальної професії виявиться дещо важчим, дещо довшим, але він може бути! Я, наприклад, з селища Близнюки Харківської області, і для мене велика честь сказати, що я звідти. У мене вийшло пройти цей шлях, а у вас, діти, вийде краще від мене!», - впевнена директор «ЛандауЦентру» Вікторія Круглова.

Після відвідин науково-просвітницьких закладів учні Біляївського НВК поїхали додому з купою вражень, а також з сувенірами і солодощами від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Ця подорож до світу науки напевно запам’ятається дітям надовго.