Учні Новогусарівського НВК – учасники проекту «Наукові візити до Харкова»

21.05.2019
Учні Новогусарівського НВК – учасники проекту «Наукові візити до Харкова»

18 хлопчиків і дівчаток з Балаклійського району, які вчаться у 4-8 класах Новогусарівського навчально-виховного комплексу, відкрили для себе унікальні просвітницькі заклади Харкова – Software&Computer Museum та «ЛандауЦентр». Діти ще ніколи не бували у подібних місцях, тож ця екскурсія стала для них захоплюючою пригодою, сповненою приємних несподіванок і нових вражень. Знайомство школярів з цікавою наукою відбулося завдяки проекту «Наукові візити до Харкова», який реалізує Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.     

Новогусарівський НВК – це малокомплектна сільська школа, в якій навчається всього 49 дітей. Та хай річка й невеличка, а береги ламає: два роки тому у закладі створили сучасний комп’ютерний клас, де діти опановують основи програмування та розробляють власні ігри, монтують мультфільми. Вчитель інформатики Валерій Борисенко навіть започаткував у школі міні-музей техніки, експонати якого поки вміщуються в одній шафі. Ця скромна колекція, звісно, не може конкурувати з експозицією харківського Software&Computer Museum, який справив і на учнів, і на педагогів велике враження.

«У комп’ютерному музеї я багато чого корисного взяв для себе, адже маю в школі власний куточок техніки – планую його розширити, - розповідає вчитель інформатики Новогусарівського НВК Валерій Борисенко. - Враження від екскурсії дуже гарні, наочність така цікава – як для дітей, так і для дорослих. В школі мало подібних наочностей, особливо таких, як у «ЛандауЦентрі». Дітей захопила наука, я думаю, що це стане для них поштовхом для навчання».

«Мені сподобався в музеї комп’ютерної техніки комп’ютер від Apple. Це було цікаво для мене, я дізналася, які  комп’ютери були раніше – я таких ще не бачила», - каже п’ятикласниця Ліна Мащенко.

Інтерактивний простір «ЛандауЦентру» подарував сільським школярам неймовірні емоції: діти з азартом бігали від одного експоната до іншого, натискали кнопки, крутили прилади в різні боки, фотографувалися, експериментували. Улюбленцем учнів стало прозоре піаніно з підсвіченням, до якого вишукалася черга з бажаючих пограти.

«Дуже багато приємних вражень, а найбільше сподобалося піаніно: натискати на клавіші, грати музику – так приємно!», - розповідає про свої емоції учениця 8 класу Мілена Бєлошапкіна.    

«Мене все вразило! Я ніколи в таких закладах не була. А найбільше вразило, коли ми пішли на другий поверх, там блискавка була, у мене після неї у вухах ще півгодини дзижчало!», - зазначає Діана Ясінко, яка навчається в 6 класі.

«Мені дуже сподобалося, я б хотів частіше тут бувати. Особливо дзеркала сподобалися, перископ, піаніно з підсвіченням, а в комп’ютерному музеї сподобався комп’ютер один великий такий, і колонки прозорі. Я дуже радий, що сюди приїхав!», - каже восьмикласник Назар Офрім.

Учням Новогусарівського НВК рідко вдається виїжджати на екскурсії,  тож ця поїздка стала для них яскравим подарунком до завершення навчального року.