Учні Олександрівської школи побували на просвітницькій екскурсії

13.04.2018
Учні Олександрівської школи побували на просвітницькій екскурсії

25 школярів з села Олександрівка, що на Валківщині, здійснили захоплюючу подорож до світу науки та інформаційних технологій. Діти відвідали два унікальних заклади Харкова – Музей історії комп’ютерної техніки і «ЛандауЦентр». Просвітницьку екскурсію ініціював депутат Валківської районної ради Віталій Супрун, а організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

В Олександрівській ЗОШ імені І. С. Буряка наразі навчається всього 60 дітей. Вивезти учнів з села у театр або музей вдається нечасто, зізнається директор закладу Валентина Костильова. Кошти на такі поїздки немає де взяти, окрім як у батьків – а статки у селян невеликі. Тож школа з радістю долучилася до благодійного проекту «Наукові візити до Харкова», який реалізує Фонд соціального розвитку Харківської області. Завдяки доброчинцям діти вперше побували у «Software&Computer Museum» і «ЛандауЦентрі».                       

«Наше село знаходиться за 80 кілометрів від Харкова, дві години ми добиралися. Але такі екскурсії дуже потрібні, - наголошує директор Олександрівської школи Валентина Костильова. - Наші діти з сільської місцевості, самі б вони або з батьками не відвідали б такі заклади. Це і за шкільною програмою, і пізнавально – учням було дуже цікаво побачити все наочно, тому що в сільських школах на сьогодні матеріальна база не дуже гарна».

У Музеї історії комп’ютерної техніки школярі дізналися, як еволюціонували комп’ютери, побачили раритетні й новітні прилади, а також залюбки пограли на вінтажних приставках. Інтерактивний «ЛандауЦентр» вразив дітей своїми дивовижними експонатами, які можна випробовувати власноруч, спостерігаючи за різними фізичними явищами. Одинадцятикласник Сергій Жакун якраз готується до ЗНО з фізики, тож просвітницька екскурсія стала йому у пригоді. Хлопець зазначає: в такий спосіб здобувати знання значно цікавіше.

«Дуже сподобалася екскурсія! У комп’ютерному музеї можна було навіть згадати дитинство, пограти на приставці. Також у «ЛандауЦентрі» було цікаво, особливо побачити те, що ми вивчаємо на уроках – тут це можна навіть поторкати, уважно роздивитися. Наприклад, явище інтерференції, дифракції – все те, що ми вивчаємо у школі, тут можна дізнатися краще», - каже Сергій.

«Багато чого було цікавого, багато нової інформації я отримала особисто для себе, для свого розвитку. Найбільше мені сподобалося в «ЛандауЦентрі» – різні досліди, можна було спостерігати люмінесценцію, побачити дисперсію світла. На жаль, у нашій школі ми таке спостерігати не можемо, а тут ми змогли наочно все побачити», - розповідає Валерія Буданова, яка також навчається в 11 класі Олександрівської школи.

За традицією, що вже склалася, благодійники пригостили школярів солодощами і роздали їм сувеніри – на згадку про екскурсію. День видався для дітей дуже насиченим, тож вони поїхали додому трохи втомленими, але задоволеними та повними приємних вражень.