Учні сільських шкіл побували у легендарному виші

23.11.2018
Учні сільських шкіл побували у легендарному виші

Як виглядає зсередини кабіна літака-винищувача, що собою являє авіаційна пушка, як обробляється інформація з космосу – про це і багато іншого школярі з Первомайського району дізналися на екскурсії в ХАІ. Відвідування вишу, який подарував світу чимало відомих конструкторів і машинобудівників, стало для дітей захоплюючою пригодою.    

Екскурсію сільським школярам організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Учні 10-11 класів Троїцького, Біляївського та Олексіївського ліцеїв побували у найцікавіших локаціях Національного аерокосмічного університету імені Жуковського – від пам’ятника шарі та конструкторських лабораторій до спортивної зали. Декан факультету ракетно-космічної техніки Сергій Фірсов подбав про те, щоб гості з Первомайського району прониклися духом ХАІ, побачили  його різноманіття та унікальність. Найбільше враження на дітей справили лабораторії, в яких представлена справжня літальна техніка – різні моделі гвинтокрилів, літак-винищувач. Школярі змогли роздивитися ці величезні машини зсередини та навіть посидіти за штурвалом, а ще їм показали, як змінюється геометрія крила, як складається шасі, як стріляють авіаційні пушки.

«Ми вперше на екскурсії в ХАІ – до цього навіть не знали, що можна сюди приїжджати, дивитися. Дуже цікаво, корисно та захоплююче для дітей, - зазначає Тетяна Рєзван, заступник директора з виховної роботи Троїцького ліцею. - Наскільки знаю своїх учнів, вони захоплюються такою технікою, комп’ютерними технологіями, люблять уроки фізики, люблять конструювати. Після екскурсії деякі діти зацікавилися цим університетом».

Одинадцятикласниця Дар’я Шалімова, яка навчається у Троїцькому ліцеї, залишилася в захваті від знайомства з ХАІ. Дівчина має дуже різносторонні інтереси – їй подобаються і точні науки, і спорт, і творча діяльність, тож визначитися з майбутньою професією школярці непросто.

«Взагалі я творча людина, але в ХАІ мене зацікавила комп’ютерна графіка – створення мап, дизайн. Наразі я розглядаю виші, де навчають публічному управлінню та адмініструванню,  останнім часом думаю і про менеджмент. На екскурсії я дізналася, що ці спеціальності є в аерокосмічному університеті, тож буду дивитися, дізнаватися деталі», - каже Дар’я.

Провівши у ХАІ кілька насичених годин, школярі поїхали додому сповнені вражень і нових знань.

Нагадаємо, раніше така екскурсія була організована Фондом для учнів Близнюківського ліцею.