В автопарку Валківської ЦРЛ з’явився канадський реанімобіль

15.02.2017
В автопарку Валківської ЦРЛ з’явився канадський реанімобіль

 

Швидкісна та потужна машина, обладнана всім необхіднім для порятунку життя, тепер обслуговуватиме жителів Валківщини і кількох сусідніх районів. Реанімобіль, який придбала громада канадської провінції Квебек, передали Валківській районній лікарні представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Реанімобіль перед відправкою з Канади до України переобладнали під місцеві реалії. Головний лікар Валківської районної лікарні Богдан Носатов жартівливо називає нову машину «броньовиком» – за її міць, потужність та добротність. Керівник медзакладу наголошує: основна цінність цього авто – у його спроможності дбайливо перевозити тяжко травмованих або хворих людей навіть в умовах поганих доріг. Адже щотижня з Валківської районної лікарні доводиться доправляти до Харкова 5-6 пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги.

«Не всі операції на нашому рівні можливо виконати. У таких випадках ми надаємо пацієнту ургентну допомогу, стабілізуємо його і відвозимо у Харків. І дуже важливо переправити людину обережно, не завдати їй шкоди по дорозі. Наприклад, якщо у людини перелом стегна, то з тими автомобілями, які в нас є, поки ми довеземо, – невідомо, що буде з пацієнтом. А ця машина м’яка, комфортабельна», - каже головний лікар Валківської ЦРБ Богдан Носатов.

За необхідності прямо у салоні реанімобілю можна провести первинні реанімаційні заходи, поставити крапельницю, провести знеболювання. В машині передбачено навіть місце для кювезу – спеціального контейнеру для новонароджених діток. Валківській районній лікарні це напевно стане у нагоді, адже місцеве пологове відділення приймає також мешканок Коломацького, Нововодолазького, Краснокутського районів та частково – міста Люботина. У перспективі новий реанімобіль зможе транспортувати до Харкова не тільки жінок, у яких почалися передчасні пологи або кровотеча, але й немовлят.                         

«Згідно з медичною реформою, Валківська районна лікарня може стати лікарнею інтенсивного лікування другого рівня, і тоді навантаження на неї значно зросте. Тож наявність в її автопарку такого автомобіля – це життєва необхідність, це певна гарантія високої якості та своєчасності надання медичної допомоги місцевим жителям. А ми, зі свого боку, подбаємо про те, щоб машина завжди була на ходу», - зауважує голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Від слів доброчинці перейшли до діла: між Фондом та лікарнею було підписано меморандум про співпрацю. У документі зазначено, що благодійники допомагатимуть утримувати й обслуговувати реанімобіль – купуватимуть паливо, розхідні матеріали.

«Для нашого району ця машина – дуже цінний і важливий подарунок. Приємно, що співробітництво з Фондом соціального розвитку Харківської області є настільки плідним. Це приклад того, як взаємодія між благодійниками та місцевою владою приносить користь для всієї громади», - зазначає голова Валківської райдержадміністрації Віктор Войтенко.    

Окрім Валківщини, канадські реанімобілі отримали Барвінківський, Первомайський та Близнюківський райони Харківської області. Усього ж Канада передала десять таких машин в рамках другої фази проекту «Швидкі для України».

«Співробітництво з канадцями продовжується. Зокрема, на початку березня на Харківщину приїжджає посол Канади в Україні Роман Ващук, щоб обговорити з благодійниками подальші проекти», - зазначає член Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Джон Шморгун.

Фото