У «Барвінку» дітей навчили основам державотворення та бізнесу

30.06.2016
У «Барвінку» дітей навчили основам державотворення та бізнесу

 

Це був неймовірний тиждень! Тиждень, протягом якого вихованці дитячого табору «Барвінок» створили власну державу Агроленд, навчилися організовувати бізнес, заробляти і витрачати гроші та навіть взяли участь у виборах президента «Барвінку». Все це стало можливим завдяки Благодійному фонду «Дар», який є одним з співзасновників Фонду соціального розвитку Харківської області.

Спеціально для дітей, які відпочивають у літньому таборі «Барвінок» Барвінківського району, благодійники розробили навчально-розважальну програму під назвою «Покоління Я». Її реалізацію було довірено десяти професійним тренерам – молодим людям з педагогічною або психологічною освітою, підготовленим для роботи з дитячою та підлітковою аудиторією. Протягом семи днів вони у формі сюжетно-рольової гри знайомили дітей з основними аспектами соціальної, громадської та бізнес-діяльності. Зокрема, вихованці табору створили державу Агроленд з власною фінансовою системою та підприємствами, обрали уряд і президента. У процесі гри юні агролендівці дізналися чимало нового, здобули корисні вміння та досвід.

"Багато дітей вперше зіткнулися з таким поняттям, як грамотне використання грошей. У них була своя валюта – агрики, за які можна було отримати освіту, придбати якісь речі, послуги. В Агроленді працював салон краси, фітнес-клуб, студія сценічної майстерності, був навіть ресторан української кухні. Діти самі ліпили вареники, які потім були передані багатодітній родині, що мешкає в селі Курулька. Тобто вихованці табору долучилися ще й до благодійницької діяльності", - розповідає керівник програми «Покоління Я» Світлана Юрченко.

Навчально-розважальну програму у «Барвінку» розробив та профінансував Фонд «Дар». Ця благодійна організація працює з дітьми вже понад 10 років, у доступний формі даючи їм знання, які у подальшому допоможуть визначитися з професією та досягти успіху у житті. Юних громадян України вчать бути самостійними, приймати виважені рішення та відповідати за свої дії.

"Наша мета – допомогти дітям повірити у себе. Вони мають знати, що тільки від них самих залежить їхнє майбутнє, а також майбутнє тієї держави, того суспільства, в якому вони будуть жити. Зараз багато людей звинувачують у тому, що відбувається в Україні, кого завгодно, тільки не себе. А ми хочемо виховати покоління відповідальних громадян, які самі визначатимуть вектор розвитку своєї держави", - зазначає голова правління Благодійного фонду «Дар» Валентина Подгорна.

Результатами реалізації програми «Покоління Я» благодійники дуже задоволені. Кажуть, вдалося втілити у життя все, що було задумано. Однак попереду ще багато роботи, адже наступні дві зміни у таборі «Барвінок» також братимуть участь у розбудові дитячої держави Агроленд.