У Борівському районі обмежують право жителів на безкоштовне медичне обслуговування

17.08.2015
У Борівському районі обмежують право жителів на безкоштовне медичне обслуговування

 

Медична бригада Благодійного Фонду соціального розвитку Харківської області зіткнулася з несподіваною проблемою в селі Вище Солоне Борівського району.

17 серпня сільський фельдшер не дозволив лікарям, які прибули з обласного центру, вести прийом жителів села, аргументуючи це тим, що отримав відповідні вказівки від голови району.

Згідно з інформацією, отриманою представниками Фонду відразу в декількох районах Харківської області, голів районних адміністрацій напередодні збирали в Харківській облдержадміністрації. На цій зустрічі їм порекомендували не сприяти лікарям-волонтерам в проведенні виїзних консультацій ФАПів у медичному обслуговуванні жителів віддалених населених пунктів Харківської області і настійно порекомендували довести до медиків у районах цю інформацію.

«Ми пішли від системи Семашка, що діяла за радянських часів. І доки система охорони здоров'я проходить реформування, у багатьох віддалених районах Харківської області в медичному забезпеченні утворився вакуум. Фонд намагається активно виправляти цю ситуацію», - пообіцяв на прес-конференції з нагоди відкриття Фонду екс-губернатор Ігор Балута.

Сьогоднішніми діями районні чиновники, по суті, позбавляють жителів сіл Харківської області права на безкоштовне медичне обстеження провідними харківськими фахівцями, які працюють на правах волонтерів.

Нагадаємо, виїзні консультації харківських лікарів у села Слобожанщини є одним із стратегічних напрямів Благодійного Фонду соціального розвитку Харківської області. У бригадах лікарів - окуліст, хірург, гінеколог, лікар УЗД, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед. Фахівці Фонду вже здійснили більше двох десятків таких виїздів і оглянули близько двох тисяч пацієнтів.

Усю необхідну апаратуру діагностичні бригади привозять з собою і проводять прийоми і консультації до останнього пацієнта. Медики-волонтери вже виявили, щонайменше, три випадки онкології, високий цукор в крові, патології опорно-рухового апарату у дітей.