В підтримку реформи: сільським медикам подаровано БФП

16.04.2018
В підтримку реформи: сільським медикам подаровано БФП

Близнюківський районний центр первинної медичної допомоги тепер має сучасний багатофункціональний пристрій, який друкує, копіює та сканує документи. Завдяки новій техніці, подарованій Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, місцеві лікарі зможуть без затримок і великих черг укладати угоди зі своїми пацієнтами.

З квітня по всій Україні стартувала кампанія підписання декларацій з сімейними лікарями. Кожна людина повинна обрати собі доктора та укласти з ним угоду про медичне обслуговування. На Близнюківщині це мають зробити 18 тисяч чоловік – саме стільки людей мешкає в районі. Станом на 16 квітня декларацію з сімейним лікарем підписали всього 964 пацієнти, а отже, попереду величезний обсяг паперової роботи. Стара друкувальна техніка, що є в Центрі первинної медичної допомоги, з таким обсягом документів аж ніяк не впорається, тому головний лікар закладу Геннадій Павлюк звернувся до Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області з проханням купити для потреб сімейної медицини Близнюківщини БФП або принтер. Доброчинці відреагували миттєво – вже за декілька днів техніку було придбано та доставлено до медичного закладу.

«Від імені всіх медпрацівників сімейної медицини я щиро дякую за подарунок! - каже   головний лікар Близнюківського РЦПМД Геннадій Павлюк. - Лікарі Благодійного фонду позитивно зарекомендували себе в нашому районі ще в той час, коли проводили виїзні медичні огляди людей, які  проживають у найвіддаленіших населених пунктах. То я без сумніву чекав на вирішення важливого для нас питання – придбання копіювальної техніки. І не помилився. Швидко, ефективно, а головне, вчасно ми отримали допомогу».   

Новенький багатофункціональний пристрій, який вміє не тільки друкувати, але й сканувати та копіювати документи, передав закладу представник Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін. Користуючись нагодою, доброчинець одразу ж підписав декларацію зі своїм сімейним лікарем – Геннадієм Павлюком.

«Цьому лікарю я довіряю здоров’я і своє, і своєї родини, - зазначає Андрій Воронкін. - Я чудово розумію необхідність багатофункціонального пристрою для сімейної медицини саме зараз – в період укладання угод між лікарем і пацієнтом».   

На сьогодні мешканців Близнюківщини обслуговує вісім сімейних лікарів – для потреб району цього достатньо. Адже медичною реформою передбачено, що у сільській місцевості один доктор може вести 2-2,5 тисячі пацієнтів.