У смт Ков'яги медики-волонтери провели понад 300 оглядів

08.02.2016
У смт Ков'яги медики-волонтери провели понад 300 оглядів

 

Лікарі-волонтери продовжують їздити селами Харківщини зі своєю благодійною місією. Цього разу вони побували у селищі Ков’яги Валківського району, де провели більше 320 медичних обстежень.

Харківські спеціалісти були приємно вражені тим ставленням, яке виявили до них працівники місцевої лікарні. Персонал взяв на себе всі організаційні питання та допоміг з «паперовою» роботою, завдяки чому фахівці змогли зосередитись на огляді пацієнтів.

За весь той час, що працюють виїзні медичні бригади, створені Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, лікарі багато чого побачили. Їм доводилося приймати пацієнтів у крихітних фельдшерсько-акушерських пунктах, у злиденних сільських амбулаторіях, де немає елементарного обладнання. Тож лікарня у Ков’ягах порадувала фахівців досить комфортними умовами роботи. Адміністрація виділила кожному спеціалісту окремий кабінет, а кардіолог та лікар ультразвукової діагностики отримали ще й помічниць – медсестер.

"Було дуже приємно, що нас так тепло та радо зустріли, - розповідає бригадир першої медбригади Ірина Кузнєцова. – Тим більше, що персонал лікарні не тільки в усьому нам допомагав, але й намагався навчитися чомусь у наших фахівців. Місцеві медики записували, які препарати призначають наші лікарі, як вони проводять огляд".

А повчитися дійсно було чому. Харківські фахівці провели у ков’язькій лікарні 324 обстеження, надали кожному пацієнту детальну консультацію та зробили безліч медичних призначень. Найбільш затребуваним серед пацієнтів виявився кардіолог – до нього звернулося найбільше людей. Багато хто скористався нагодою і пройшов ультразвукове дослідження внутрішніх органів, адже у лікарні подібного обладнання немає. На жаль, для одного з пацієнтів таке дослідження обернулося поганою новиною: фахівець діагностував у нього онкологічне захворювання. Цей випадок вкотре доводить, що не можна нехтувати профілактичними медоглядами, адже вчасно поставлений діагноз може врятувати життя.