У селі Хрестище з'являться нові робочі місця

13.09.2015
У селі Хрестище з'являться нові робочі місця

 

10 вересня в селі Хрестище Красноградського району Харківської області на зустрічі з представниками Благодійного Фонду соціального розвитку селяни дізналися, як зробити так, щоб в їх населеному пункті з'явилися нові робочі місця.

Завдяки програмі зі створення нових робочих місць в селах, якою займається Благодійний Фонд соціального розвитку Харківської області, кожен житель села Хрестище може запропонувати свій бізнес-проект і реалізувати його.

Програма Фонду передбачає,  що населений пункт отримує 300 тисяч гривень. Кожен проект може отримати від 50 до 150 тисяч гривень на реалізацію. Селяни самі вирішують, яке підприємство створити у своєму населеному пункті. На кожні 100 тисяч повинно бути створено 2-3 офіційних робочих місця. Місяць по тому або півтора після презентації проекту на загальних зборах жителі села вирішують, який із запропонованих бізнес-планів має бути реалізований.

Гроші надаються без запорук, а віддавати їх треба буде без відсотків не раніше, ніж через три роки - тоді проект вже приноситиме прибуток, а кошти підуть на запуск нових проектів у цьому ж селі.

«На усіх подібних зустрічах присутній чинник: люди перестали вірити всьому, що говорять. Розповідаєш про все, що збираєшся зробити, а в очах бачиш недовіру. Скільки разів вже їм обіцяли і не робили. Багато сил йде на те, щоб пояснити людям, що ми щиро хочемо їм допомогти, від них нічого не потрібно», - коментує Валерій Дема.

За його словами, активність починається через тиждень або дві після зборів, тоді люди починають виявляти ініціативу і пропонувати свої ідеї.