Валерій Дема: діти – наш пріоритет

25.05.2017
Валерій Дема: діти – наш пріоритет

 

Третій рік поспіль діє доброчинна програма «Всебічний освітній та культурний розвиток дітей в Харківській області». За цей час участь у Програмі  взяли десятки навчально-виховних закладів і тисячі дітлахів з усієї Слобожанщини. Про те, як відбувається реалізація програми у цьому році, розповідає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

-Валерію Івановичу, що вдалося зробити в рамках «дитячої» програми за останні п’ять місяців?
-Цього року ми вперше провели серед школярів Харківщини просвітницький конкурс, присвячений темі місцевого самоврядування. Старшокласникам було запропоновано написати твір про те, які зміни вони б запровадили у своїй громаді, ставши депутатами місцевої ради. Результат приємно вразив: діти проявили чудові раціоналізаторські здібності, продемонстрували готовність робити щось корисне для свого села, міста, району.
Паралельно Фонд продовжує підтримувати сільські школи, садочки, бібліотеки для дітей. Ми купуємо для цих закладів дидактичні матеріали, іграшки, літературу, спортивний інвентар, допомагаємо з ремонтом, придбанням меблів тощо. Робота в цьому напрямку ведеться постійно.

-Чи плануються ще якісь проекти для дітей?
-Так, ми вже розпочали підготовку до нового сезону у дитячому таборі «Барвінок», який знаходиться в Барвінківському районі Харківської області. Торік Фонд активно долучився до організації літнього відпочинку для дітей, і цей досвід виявився дуже позитивним. Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області і нашим партнерам з фонду «Дар» було оздоровлено біля 200 дітей з сільських районів Слобожанщини. Це і діти з багатодітних родин, і діти воїнів АТО, і обдаровані школярі. Тож цього літа ми продовжимо опікуватися табором і його вихованцями. Фонд вже виділив кошти на поточний ремонт корпусів і технічних приміщень, на закупівлю фарби для вуличних майданчиків, лавок, паркану. Також планується встановити додаткові туалети, відремонтувати водогін, частково замінити освітлення. Ми подбаємо про те, щоб діти проживали в комфортних умовах, які відповідають усім санітарним нормам та вимогам безпеки.

-Співпраця Фонду з табором обмежиться ремонтом чи буде ще щось?
-Буде цікава навчально-розважальна програма для дітей. Ми плануємо організовувати просвітницькі екскурсії, зустрічі з успішними людьми, майстер-класи з англійської мови, акторської майстерності, декоративної творчості та інше. Традиційно буде виходити табірна газета. А ще ми плануємо залучити до роботи з дітьми студентів Української Академії Лідерства. Вони поділяться з вихованцями табору унікальними навичками та знаннями, допоможуть розвинути лідерські здібності, повірити у свої сили… Ще Іммануїл Кант казав, що у вихованні криється велика таємниця вдосконалення людської природи – саме вихованню дітей ми приділимо особливу увагу.