Валерій Дема: покращуючи медицину – підвищуємо якість життя

07.02.2017
Валерій Дема: покращуючи медицину – підвищуємо якість життя

Забезпечити кожному мешканцю Харківщини доступ до своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги – таке завдання ставить перед собою Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Які кроки здійснюються задля досягнення цієї мети, розповідає голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.    

«Медичне обслуговування – це те, чого люди потребують щоденно. І чим вищий рівень медичних послуг, які доступні людям, тим вище якість їхнього життя.

Проект з передачі районним лікарням Харківщини високотехнологічних швидких з Канади – це один з кроків до того, щоб змінити на краще нашу медицину. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області виступив організатором взаємодії між канадською стороною та місцевими медичними закладами, органами влади. Ми допомогли адаптувати іноземні реанімобілі до українських стандартів та доставити ці машини до районів Харківщини, підготували багато супровідної документації. Загалом Фонд виконав значний обсяг координаційної та технічної роботи, і все це для того, аби жителі області могли розраховувати на своєчасну та якісну медичну допомогу в екстрених випадках.

Вважається, що шанси врятувати життя найбільші, якщо адекватна допомога надана протягом першої години після отримання травми або різкого погіршення здоров’я. І ці канадські реанімобілі якраз розраховані на те, щоб допомогти людині саме у цю «золоту» годину. Кожен автомобіль оснащений таким чином, щоб можна було розпочати реанімаційні дії чи лікування вже по дорозі до медичного закладу. Для цього у машині є необхідне обладнання, починаючи від ін’єкційної установки, кардіографа та закінчуючи дефібрилятором. Ми ще додатково дообладнаємо реанімобілі відповідно до місцевих вимог та умов, щоб у критичній ситуації у медиків було під рукою все, що потрібно для роботи.            

Будуть і наступні кроки у медичній сфері. Зокрема, готується до реалізації проект з надання базової медичної допомоги переселенцям і малозабезпеченим мешканцям сільської місцевості. Для цього будуть задіяні мобільні медичні бригади, які вже два роки поспіль беруть участь у благодійній програмі Фонду «Медицина Харківщини для людей». Завдяки канадським швидким вдасться суттєво розширити масштаб і обсяг медичної допомоги, що надаватиметься населенню».