Важливо не зменшувати темп і довести почате до кінця - Сергій Політучий

05.01.2016
Важливо не зменшувати темп і довести почате до кінця - Сергій Політучий

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області веде свою діяльність вже півроку. За цей час вдалося запустити низку важливих проектів, покликаних підвищити якість життя в сільській місцевості, вирішити найактуальніші проблеми. У пріоритетах  Фонду - збереження здоров'я жителів глибинки і створення робочих місць в селах. Реалізація проектів знаходиться на різних стадіях: щось вдалося успішно втілити в життя, а десь виникли несподівані труднощі. Про попередні результати роботи Фонду і плани наступного року розповів член наглядової ради Фонду Сергій Політучий.

- Сергій Якович, цього року ви увійшли до складу наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку. Як оцінюєте результати діяльності Фонду? Які найважливіші досягнення Фонду можете назвати?

Появу нашого Фонду багатьма було сприйнято виключно як передвиборну акцію, метою якої нібито було залучення на цей короткий період уваги і симпатії електорату. Але ми нашою працею і досягненнями змогли довести, що це не так. Усі члени правління Фонду були по-справжньому стурбовані рішенням численних реальних соціальних проблем в Харківській області, до рішення яких не доходять і навряд чи дійдуть найближчим часом руки у держави.

Найважливішим досягненням Фонду мені видається впровадження відлагодженої системи діагностики різних захворювань в тих районах, в які зазвичай державне оздоровлення не доходить. Крім того, у нас в країні досі практично відсутня культура профілактичних медоглядів навіть у великих містах. А якщо говорити про віддалені населені пункти, то навіть за бажанням у людей немає можливості зробити сучасне діагностичне обстеження. Це обумовлено транспортними труднощами, оскільки потрібно їхати в місто, а їхати туди не завжди є можливість. Так, статистичні дані говорять про те, що величезну кількість летальних кінців можна було запобігти, якби була проведена своєчасна діагностика захворювання.

Завдяки діяльності нашого Фонду майже усі жителі малих населених пунктів в області були обстежені  2-3 бригадами медичної допомоги, які виїздять щодня. І мені це здається найважливішим досягненням діяльностіФонду.

Поділіться, будь ласка, планами роботи Фонду наступного року.

- Наступного року ми передусім прагнемо максимально виконати все заплановане. І тут важливо не знизити той темп і ентузіазм, з яким ми працювали в 2015 році. З іншого боку, нам в чомусь вже буде легше. Тепер ми знаємо основні потреби в медичних послугах і зможемо підтримувати на належному рівні надання медичної допомоги за допомогою тих,  1-2 бригад, які виїжджають.

Окрім цього, наступного року я сподіваюся довести до кінця те, що почали, але не змогли закінчити з причинибюрократичних перепон - це мовлення українського радіо на велику кількість населених пунктів, в яких його немає за визначенням. Місця, де fm- радіостанції не працюють з причини обмеженого покриття, населенню практично не доступна адекватна інформація. Це особливо стосується прилеглих до зон АТО населених пунктів, де частенько єдиним каналом інформації є російські медійні ресурси або ресурси самопроголошених республік.

У цьому напрямі нами виконана вже досить велика робота з установки ретрансляційних вишок, які дозволяють віщати в fm- діапазоні. Окрім цього, ми припускаємо замовити виготовлення простих радіоприймачів, з їх допомогою можна буде слухати fm- радіо.

Мені як одному з членів ради доручили зайнятися питаннями контентного і ідеологічного опрацювання програм мовлення, а також організації роботи редакції. Цей фронт робіт мені особливо цікавий.

З якими труднощами зіткнулися у вирішенні питань, що давалося легко, чи усі заплановані проекти реалізовані?

Головною прикрістю є те, що проект, який ми припускали зробити провідним, пробуксовує і наводить на сумні роздуми. Йдеться про проект, в якому ми пропонували людям на гроші Фонду відкрити свій бізнес і тим самим забезпечити зайнятість, яка так важлива в маленьких населених пунктах області. Але на наше розчарування цікавих і перспективних проектів від жителів районів, де ми розмовляли, - не послідувало.

У зв'язку з цим хотів би побажати харків'янам, жителям області і українцям в цілому бути активнішими, пам'ятати, що сподіватися на державу можуть і повинні тільки люди недієздатні, які не можуть своєю працею заробити гроші на існування. Усі інші повинні зрозуміти, що сьогодні важливо бути проактивним, прагнути до придбання нових знань і навичок - усе це допоможе радикально змінити не лише своє життя, але і життя країни в цілому.

Що б ви хотіли побажати харків'янам і жителям області в Новому році?

Окрім вищесказаного, хочу побажати усім в Новому році щастя. Уявлення про щастя у кожної людини своє, тому я бажаю передусім віри в себе, націленості на результат, подолання будь-яких труднощів, досягнення гармонії з навколишнім світом і тим самим досягнення бажаного щастя.

Бажаю усім у новому році почастіше посміхатися і знаходити щасливі миті в кожному дні!

А ми, члени наглядової ради Фонду, постараємося своєю діяльністю зробити наших земляків щасливішими.