Вчителька з Балаклійщини перемогла у творчому конкурсі Фонду

10.08.2017
Вчителька з Балаклійщини перемогла у творчому конкурсі Фонду

 

Підбито підсумки конкурсу творів «Яскрава особистість поруч зі мною», який проводив серед читачів газети «Наша Слобожанщина» Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Почесне третє місце посіла жителька міста Лозова Катерина Гаража – за свою творчу роботу вона отримала блендер. Друге місце та відповідний приз – хлібопіч – журі віддало Антоніні Шопіній з Дергачівського району. А переможницею конкурсу стала Наталія Хист, мешканка села Вишнева Балаклійського району. За здобуте перше місце їй було вручено сучасну мультиварку.

Конкурс «Яскрава особистість поруч зі мною» проводився на сторінках газети «Наша Слобожанщина» у червні-липні цього року. Щоб взяти у ньому участь, необхідно було написати твір про цікаву людину, яка живе з автором в одному селі або місті. До редакції газети надійшли десятки творчих робіт з усієї Харківщини – чуйних, самобутніх, захопливих. Однак при визначенні переможця члени журі були одностайні: їхні серця підкорив твір шкільної вчительки Наталії Хист з села Вишнева, що на Балаклійщині. Поетеса-самородок створила чудову міні-поему, віртуозно вмістивши у 84 віршованих рядки ціле людське життя.

«Чесно кажучи, у мене не було сумніву, що Наталія переможе, бо у неї цікаві, душевні вірші, - розповідає Вишнівський сільський голова Ніна Чемерис, яка й підштовхнула свою талановиту односельчанку до участі у конкурсі, показавши їй газету з оголошенням. – Я знаю її здібності, знаю про успіхи її учнів, яким вона допомагала готуватися до різних творчих змагань. Тож я сказала: «Наталочко, досить бути у тіні, час попрацювати на себе!».

Вірші Наталія Хист пише з дитинства – каже, мова поезії їй ближча, ніж проза. За славою сільська поетеса ніколи не гналася, довгий час писала «в стіл», для близьких людей чи з нагоди якихось свят, важливих подій. Цей творчий конкурс – другий у її житті, до цього скромна шкільна вчителька брала участь у подібних заходах опосередковано, допомагаючи здобувати призові місця своїм учням. Та цього разу Наталія наважилася спробувати власні сили. Свою творчу роботу поетеса присвятила найстаршій вчительці у селі Вишнева – 84-річній Надії Григорівні Лисенко.

«Це людина дуже гідна, яку дуже поважають у селі, дуже розумна і добра. Вона ж старенька вже, а мені хотілося їй приємне зробити, хотілося, щоб про неї інші люди знали – не лише у нашому селі. Гадаю, поки людина жива, і вона дійсно легенда, обов’язково треба про неї написати, - зауважує  переможниця конкурсу Наталія Хист. - Велике дякую Фонду соціального розвитку Харківської області за цю можливість, за чудовий приз, за розвиток людей, особливо у такій глибинці, як наше село».

Сама Надія Григорівна навіть не підозрювала, що стала героїнею поеми. Старенькій розповіли про це вже тоді, коли надійшла звістка про перемогу у конкурсі. І ось – хвилюючий момент: авторка зачитує вірша своїй героїні. Надія Григорівна слухає, затамувавши подих і вбираючи кожне слово, і всі присутні розуміють – перед очима у неї проноситься все життя. Коли поетеса замовкає, обидві жінки не в силах стримати сльози.

«Я ніколи не думала, що увійду в історію», - розчулено каже старенька вчителька.

«Дивна річ: ми знаємо життя зірок, телеведучих, акторів, спортсменів, а в той же час поряд з нами живуть не такі відомі, однак не менш видатні люди. І ви, Наталіє, зробили велику справу – написали про людину, яка є живою легендою у вашому селі. А значить, про неї вже не забудуть, її ім’я не кане у небуття», - звернувся до поетеси Юрій Ткач, координатор Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Балаклійському районі.             

Перемога у конкурсі, зізнається Наталія Хист, додала їй впевненості у своїх силах і надихнула на подальші творчі здобутки. Адже виборене перше місце – це не тільки цінний приз, це передусім визнання твого таланту, сили твого поетичного слова, яке знайшло відгук у людських серцях.