Великобурлуччина зустріла фестиваль Docudays UA

12.12.2016
Великобурлуччина зустріла фестиваль Docudays UA

У Міжнародний день прав людини, що традиційно відзначається 10 грудня, Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA завітав до села Плоське Великобурлуцького району. Місцевим школярам показали три короткометражні фільми та ролики про роботу поліції.

Незважаючи на суботній день, у Площанській загальноосвітній  школі шумно та людяно. Це старшокласники і викладачі зустрічають гостей з Харкова, які привезли до села Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Кінофільми у місцевому клубі не показують вже кілька десятків років, тож діти та вчителі не пожаліли свій вихідний день і прийшли до школи, щоб переглянути фестивальні стрічки.

«Безумовно, приїзд Мандрівного фестивалю, можливість поспілкуватися з правозахисниками – це неординарна подія для Плоського. Питання захисту прав людини в селах особливо актуальні. Тож Фонд соціального розвитку Харківської області організував роботу громадської юридичної приймальні, де мешканці району можуть отримати безкоштовні консультації», - розповідає координатор Фонду у Великобурлуцькому районі Ігор Філімонов.

Біля входу до Площанської школи – меморіальна дошка  юнакові, колишньому учню цього закладу, який загинув в АТО. Перша стрічка, яку переглядали, теж була про війну. Фільм «Пісня бійця» – історія про те, як для вірша, написаного в окопах АТО простим бійцем, шукали композитора, щоб римовані рядки стали піснею. Несподіваний фінал: музику написав мешканець Камчатки. Цей фільм глядачі дивилися мовчки, кожен по-своєму переживаючи зворушливий сюжет. А ось наступна стрічка «Все йде за планом», що піднімає тему незаконних забудов і незаконних методів боротьби з цим явищем, викликала жваву дискусію.

«Україна – держава з найвищим рівнем корупції в Європі. В той же час рівень життя в нас найнижчий.  Подивившись фільм «Все йде за планом», я зрозуміла – бути просто спостерігачем подій, які відбуваються в країні, не можна. Ми вже «доспостерігалися», - ділиться враженнями директор Площанської ЗОШ Тетяна Костенко.

Безумовним фаворитом глядачів став фільм «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь» про американського хлопчика, який у свої 11 років зумів приборкати коня.

«Не такий вже і простий цей фільм, як комусь може показатися. Він змушує замислитися над тим, що мрії і надії можуть стати реальними», - каже експерт Фонду соціального розвитку Олександр Міщан.

Навіть коротенькі ролики, підготовлені IREX-Україна, які правозахисник  Юрій Чумак запропонував переглянути вже після демонстрації фестивальних стрічок, не залишили глядачів байдужими. 

«Мені сподобалися ролики про роботу поліції. Зрозуміло, що так швидко ніяка поліція не приїде. Але якщо в кожного з нас буде громадянська відповідальність, то можна попередити злочини, не чекаючи правоохоронців», - вважає одинадцятикласниця Вікторія Москаленко.

 

Фото