Ветовано закон «Про службу в органах місцевого самоврядування»

28.03.2017
Ветовано закон «Про службу в органах місцевого самоврядування»

 

Покращення відкладається. Президент України Петро Порошенко ветував нову редакцію закону  «Про службу в органах місцевого самоврядування», яка передбачає надання державних гарантій місцевим посадовцям і підвищення їхньої зарплатні. Натомість голова держави вніс власні пропозиції до документу.

Президент пропонує виправити у законі два моменти:

змінити підхід до визначення мінімальних розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування;

запровадити конкурсний порядок призначення на посади заступників сільського, селищного, міського голови.

У новій редакції закону розміри посадових окладів службовців місцевих рад визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, а голова держави пропонує застосовувати в якості розрахункової величини прожитковий мінімум.

Також президент не згоден з тим, щоб заступників сільського, селищного, міського голови затверджували відповідні ради. На думку Петра Порошенка, такий механізм не забезпечує можливості перевірити професійну компетентність претендентів на ці посади.

«З метою добору на посади заступників сільського, селищного, міського голови осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, вбачається за необхідне запровадити конкурсний порядок призначення на такі посади», - йдеться у пропозиціях до закону, опублікованих на сайті Верховної Ради.

Далі можливі два варіанти розвитку ситуації: або закон буде змінено з урахуванням пропозицій президента, або парламент спробує подолати накладене вето.