Визначено переможців телефестивалю «Дитятко»

27.09.2016
Визначено переможців телефестивалю «Дитятко»

 

Фантастичні призи, бурхливі емоції та неймовірні враження. У Харкові нагородили переможців Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», який проходить за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Чотири фестивальні дні пролетіли для юних учасників непомітно: творчі зустрічі, майстер-класи, сценарний пітчинг, екскурсії, тренінги змусили їх з головою поринути у чарівний світ кіно, телебачення та анімації. Діти й оговтатися не встигли, як настав час оголошувати результати конкурсу. Зі 117 робіт, що вийшли до фіналу, професійне журі обрало переможців в 11 номінаціях. Також було визначено, кому дістануться спеціальні призи і хто виявився найпереконливішим під час сценарного пітчингу.

Переможцями у своїх номінаціях стали дитячі студії з Іспанії, Тайваню, Канади, Російської Федерації, Нідерландів, Китаю та, звісно ж, України. Ті, хто зміг приїхати до Харкова, отримали нагороди – електронні гаджети та дипломи – просто у руки, а закордонним учасникам організатори пообіцяли надіслати призи поштою.

«За вісім років наш фестиваль став дійсно міжнародною подією. Цього року на нього подали свої роботи більше тисячі учасників з 89 країн світу. Впевнений, що наступний дев’ятий фестиваль об’єднає ще більше людей з ще більшої кількості країн. Тому що ідея фестивалю «Дитятко» зрозуміла в кожній країні», - зазначив президент фестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» – єдина, у якій було передбачено одразу три призових місця. Втім, переможців виявилося аж чотири: перший приз дістався дитячій студії телеведучих «Веселка TV», другою стала Школа юних журналістів, а третє місце поділили між собою дитяча телевізійна студія «Веселка» та «Учнівська обласна рада». Представники цих творчих об’єднань поїдуть до французького Страсбургу, де зможуть ознайомитися з роботою Ради Європи і традиціями європейського місцевого самоврядування. Сертифікати на подорож переможцям вручив голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

«Своєю творчістю ви маєте продемонструвати Європі та світу, що Україна – це чудова держава з амбіційними та цілеспрямованими людьми, креативною молоддю та оригінальними фестивалями. Європа має відкрити для себе вашу творчість», - заявив єврочиновник.

Цікава зарубіжна подорож чекає на ще одну українську студію – «ШГТ ТV». Їй дістався спеціальний приз від бренду Culture.pl – візит до Польщі з метою вивчення документального кіно.

Тим часом вже розпочато підготовку до дев’ятого телефестивалю «Дитятко», який має стати ще масштабнішим та яскравішим. Організатори дуже сподіваються, що на той час в Україні запанує мир і Харків зможе гідно прийняти юних учасників з далекого зарубіжжя.