Лікарі Фонду відвідали село Іванівка вдруге

11.02.2016
Лікарі Фонду відвідали село Іванівка вдруге

 

Село Іванівка, хоч і знаходиться всього в 3 годинах їзди від Харкова, стоїть на відшибі. Між тим, тут проживає до тисячі жителів. Лікуються вони в місцевому ФАПі, де працюють чотири лікарі. При серйозних випадках пацієнтів посилають в район. А дістатися з Іванівки в Барвінкове непросто - автобус ходить тричі на тиждень.

«Ми знаходимося на відшибі, тому вибратися кудись дуже важко. Звичайно, з села до Харкова і до Барвінкового курсує автобус, але справа в тому, що дорога поблизу Іванівки не значиться ані на балансі області, ані на балансі району: ніхто не займається її ремонтом, і вона знаходиться в дуже поганому стані. Доїхати до району або міста – велика проблема», - розповідає сільський голова Василь Лірник.

Саме тому візит медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області виявився дуже доречним. В Іванівці лікарі-волонтери були не вперше: восени тут вже проходив прийом місцевих жителів. Тепер багато з них прийшли перевірити, як вплинуло на їхнє здоров'я дотримання рекомендацій лікарів.

9 лютого в Іванівці прийом проводили лікар УЗД, гінеколог, офтальмолог, невропатолог і кардіолог. Черги утворилися до всіх фахівців: і до невропатолога, бо минулого разу в Іванівку цей лікар не виїжджав, і до кардіолога, і до спеціаліста УЗД діагностики. Ці фахівці завжди користуються особливою популярністю, тому що дослідження такого рівня в сільському ФАПі не провести.

«Візит бригади Фонду - це допомога, перш за все, в діагностиці. Особливо затребувані УЗД і кардіограма, бо огляди, що не потребують спеціальної техніки, ми проводимо», - ділиться завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини Людмила Суходольська.

За день лікарі провели 162 огляди. Більшість пацієнтів зверталися з віковими проблемами: погіршенням зору, болями у спині. Проте були виявлені і більш серйозні випадки. Гінеколог відправила в районну лікарню дівчину з підозрою на позаматкову вагітність, а лікар ультразвукової діагностики – жінку з підозрою на новоутворення в нирці. Фахівці відзначають, що чим раніше виявлені подібні проблеми – тим краще, адже завдяки своєчасній діагностиці можна позбавитись серйозних захворювань.

«Багато районів знаходяться далеко від Харкова, люди не завжди мають можливість виїхати в лікарню міста або району. Тому подібні виїзди якісно впливають на загальний стан здоров'я населення. Ми можемо запобігати навіть розвитку онкологічних захворювань», - розповіла гінеколог Олена Сотникова.

Про те, що своєчасна діагностика надзвичайно важлива, говорить і офтальмолог Світлана Фоменко. За її словами, вчасно виявивши хворобу, можна навіть врятувати зір людини.

«Дуже важливо виявити таку річ, як глаукома. Якщо катаракту можна прибрати, то при глаукомі зоровий нерв повністю гине, тому виявлення цього захворювання – пріоритетне завдання. Багато людей не можуть виїхати в лікарню, щоб пройти діагностику, між тим, зір при цій хворобі втрачається без можливості відновлення. А лікування в даному випадку досить просте», - повідомила Світлана Фоменко.

Пацієнти залишали місцевий ФАП задоволені.

«Минулого разу я відвідала всіх лікарів, а в цей раз – тільки невропатолога, його минулого разу не було. Це відмінний фахівець, який не тільки провів діагностику, але і дав докладні рекомендації», - ділиться місцева жителька Лідія Лукар.

Деякі йшли з радісними новинами.

«Я була на УЗД, мені сказали, що у мене буде син. Лікар дуже уважно до мене поставився. Я не шкодую, що прочекала в черзі досить багато часу, тому що прийом проходив на найвищому рівні», - розповіла місцева жителька Віра Тряєва.

Лікарі обов'язково приїдуть в Іванівку ще раз – щоб прийняти нових пацієнтів і перевірити здоров'я тих, хто вже був у них.