Лікарі Фонду провели благодійні медогляди в Олексіївці Первомайського району

27.06.2016
Лікарі Фонду провели благодійні медогляди в Олексіївці Первомайського району

 

Виявити захворювання та призначити доступне й ефективне лікування – таке завдання стоїть перед виїзними медичними бригадами Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, які безкоштовно оглядають сільське населення у районах. Цього разу лікарі-волонтери відвідали село Олексіївка на Первомайщині, жителям якого було надано понад 260 медичних послуг.

Пенсіонер Микола Семененко вже не один рік страждає від болю у правій нозі. Ані уколи, ані мазі не допомагають – полегшення якщо й є, то дуже слабке та нетривале. Невропатолог, що приїхав до Олексіївки у складі медбригади, з’ясував, у чому причина. Чоловіка лікували від остеохондрозу, тоді як у нього – синдром грушоподібного м’яза. Лікарю загальної практики таку патологію виявити дуже складно, це компетенція спеціаліста вузького профілю. Даний синдром потребує специфічного лікування: ін’єкції препарату треба робити безпосередньо у місце, де відбувається стискання нерву. Кілька таких медикаментозних блокад – і пацієнт надовго позбавиться болю у нозі, запевняє невропатолог Андрій Борисович.

"Звичайні протизапальні препарати діють досить слабко, якщо вони не вводяться локально, у місце стискання нерву. Найкраще у цій ситуації допомагають блокади – таке лікування дає довготривалий ефект та повністю знімає біль", - зазначає спеціаліст.

На жаль, не завжди лікарі можуть порадувати пацієнта звісткою про можливе скоре одужання. У деяких випадках результати обстеження сигналізують про те, що людині варто налаштуватися на серйозну боротьбу за своє здоров’я. Так сталося з 61-річним чоловіком, який звернувся до спеціалістів зі скаргами на слабкість, різке зниження ваги та біль у черевній порожнині. Під час ультразвукового дослідження у пацієнта виявили пухлину печінки.

"Явних ознак того, що це злоякісний процес, немає. Чоловік був направлений на дообстеження та лабораторне дослідження до Обласного клінічного онкодиспансеру", - каже лікар ультразвукової діагностики Віталій Петрович.

Харківських спеціалістів запросили до Олексіївки працівники місцевої амбулаторії. З докторів тут ведуть прийом тільки сімейний лікар та стоматолог, а людей в селі живе багато, близько 1800 чоловік, і не кожен може поїхати на консультацію до районної лікарні. Тому приїзд медбригади, у складі якої аж п’ять спеціалістів вузького профілю, для місцевих медиків є великою підмогою.

"Дуже потрібні такі виїзні огляди, бо завдяки їм виявляється багато захворювань. Минулого року у нас вже була медбригада Фонду, деяким людям встановили вперше діагнози, вони після того пролікувалися", - розповідає завідуюча Олексіївською амбулаторією сімейного лікаря Ольга Буценко. - "Населення хворіє, багато серцево-судинних патологій, дуже розповсюджена гіпертонічна хвороба. З допомогою харківських спеціалістів вдається виявити проблему і вчасно почати лікування, щоб не було інфарктів, інсультів".

Жителі села приїзду лікарів дуже раді. Тут мало хто може похвалитися міцним здоров’ям: люди працюють на землі і більше дбають про господарство, ніж про себе. Щоб отримати консультацію лікаря у Харкові, треба витратити цілий день – для селянина це перевід дорогоцінного часу. А коли спеціалісти самі приїхали у село, цілком можна виділити годину-другу і пройти медогляд. Тим більше що це абсолютно безкоштовно.

"Я онкохвора, і прийшла перевірити стан свого здоров’я, бо до Харкова їхати далеко. Була у гінеколога – дякую доктору, вона дуже уважна. Ще в офтальмолога перевіряла зір, кардіограму мені зробили та УЗД – також уважні, ввічливі спеціалісти. Від невропатолога я взагалі у захваті! Всі лікарі дуже добре до мене поставилися. Ось якби до нас хоча б раз на півроку спеціалісти приїжджали, та ще й хірурга з собою привозили, було б чудово", - каже мешканка села Людмила Кобзєва.

Загалом в Олексіївці Первомайського району лікарі Фонду обстежили кілька десятків людей, більшості з них було призначене або скореговане лікування. Жителі села щиро дякували харківським спеціалістам за безкоштовні консультації та просили приїжджати ще.