Лікарі Фонду соціального розвитку знову завітали до Балаклійського району

21.04.2016
Лікарі Фонду соціального розвитку знову завітали до Балаклійського району

 

Виїзні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують проводити безкоштовні медогляди у населених пунктах Балаклійського району. Цього разу лікарі завітали до села Шевелівка, жителям якого було надано майже дві сотні медичних послуг. Людей оглядали кардіолог, окуліст, травматолог, спеціаліст ультразвукової діагностики та гінеколог.

Шевелівка – досить велике, охайне село, яке знаходиться у 20 кілометрах від Балаклії. Медичну бригаду тут зустріли дуже тепло та привітно, а місцева амбулаторія приємно вразила харківських лікарів своїм свіжим ремонтом і чистотою. Такий сучасний медзаклад – велика рідкість у сільській місцевості, зазначають медики-волонтери. За час виконання своєї благодійної місії вони об’їздили ледь не всю Харківщину, тому їм є з чим порівнювати.

Працівники Шевелівської амбулаторії попіклувалися про те, щоб кожному лікарю було зручно приймати пацієнтів, і навіть організували підвіз до медичного закладу людей похилого віку, яким важко дістатися сюди самим. Тож усі, хто хотів проконсультуватися з харківськими спеціалістами, змогли це зробити.

"Село дуже чекало на медичну бригаду. Люди дзвонили до амбулаторії, питали, чи дійсно приїдуть лікарі з Харкова. Все ж таки харківським спеціалістам люди більше довіряють", - каже працівниця Шевелівської амбулаторії Оксана.

"У Балаклію до районної лікарні ми і самі можемо з’їздити – автобуси ходять кілька разів на день. Але ж хочеться почути думку й іншого спеціаліста. Тому дуже добре, що до нас лікарі з Харкова приїхали", - зазначає Шевелівський сільський голова Галина Євсюкова.

Медична бригада привезла з собою сучасне обладнання – ультразвуковий апарат, кардіограф і глюкометр. Завдяки цьому люди могли пройти обстеження безпосередньо в амбулаторії та одразу дізнатися результат. Щоправда, нічого принципово нового більшість пацієнтів від лікарів не почула. В основному було підтверджено хронічні захворювання, про які люди вже знали: сечокам’яна хвороба, порушення серцевого ритму, патології хребта, очей. Спеціалісти детально розпитували пацієнтів про перебіг захворювання та за необхідності корегували лікування. Первинні діагнози було встановлено лише у кількох випадках.

"Майже всі люди знали про хвороби, які в них є. Але для декого результати обстеження все ж таки стали новиною", - розповідає лікар ультразвукової діагностики Ольга Юріївна. – "Зокрема, одна жінка похилого віку скаржилася на біль у горлі, їй було важко ковтати – я перевірила її щитовидну залозу і виявила патологію. Ще одну пенсіонерку турбував біль у попереку, як з’ясувалося, його причиною була кіста нирки".

Турботливе ставлення харківських лікарів до простих селян схвилювало та порадувало жителів Шевелівки. Люди не звикли до такої уваги, тому спочатку не вірили, що консультації та обстеження проводяться безкоштовно. Навіть на прийом до гінеколога не треба було нічого брати – одноразовими оглядовими наборами спеціаліста забезпечив Фонд.

"Люди були дуже задоволені. Питали після консультації «Що ми вам винні?», і коли ми відповідали, що все безкоштовно, казали: «Спасибі вам велике!»", - розповідає бригадир третьої медбригади Алла Іванівна.

Медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області і далі працюватимуть на Балаклійщині. Зокрема, до кінця квітня планується здійснити ще кілька виїздів у села району. Про дати та місця проведення безкоштовних медоглядів буде повідомлено окремо.