Лікарі-волонтери продовжують виїзди в села Валківського району

19.02.2016
Лікарі-волонтери продовжують виїзди в села Валківського району

 

Цього тижня  медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку побувала у двох селах Валківського району: Сидоренкове і Сніжків.

Сидоренкове — одне із віддалених сіл Валківського району Харківської області, у якому проживає близько 800 чоловік.

Медичну бригаду Фонду тут прийняли привітно. В місцевий ФАП з Харкова приїхали офтальмолог, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, кардіолог і мамолог. Крім того, всі бажаючі могли здати кров на цукор і прямо на місці отримати результати.

За день лікарі-волонтери надали 246 медичних послуг. Найбільше пацієнтів традиційно звернулося до лікаря УЗД і офтальмолога: ці фахівці прийняли близько 30 осіб.

«Такі виїзди дуже важливі для сільських жителів, адже часто у них немає можливості дістатися до районної чи обласної лікарні, а завдяки своєчасній діагностиці можна уникнути серйозних проблем зі здоров'ям», - розповідає бригадир другої медичної бригади Фонду Олена Сергіївна.

18 лютого лікарі-волонтери побували в селі Сніжків Валківського району. Цей населений пункт знаходиться ближче до районного центру, а живе тут майже в два рази більше людей.

Вести прийом в село приїхали невропатолог, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, офтальмолог, гінеколог.

Всього було надано 172 медичні послуги. Примітно, що в Сніжкові було виявлено багато пацієнтів з цукровим діабетом.

За словами Олени Сергіївни, відразу п'ятеро місцевих жителів не підозрювали про те, що норма вмісту цукру у них в крові перевищена більш ніж в два рази. Про це було повідомлено докторові ФАПу, а хворі були направлені в стаціонар.

Одну з місцевих мешканок госпіталізували прямо після огляду. У жінки виявили запущену форму цукрового діабету.

Жителі населених пунктів, де вже побували лікарі, вдячні медикам-волонтерам, адже для них дуже важлива можливість отримати безкоштовну допомогу кваліфікованих фахівців, не виїжджаючи зі свого села.