Лікарі-волонтери продовжили роботу в трьох районах Харківської області

10.03.2016
Лікарі-волонтери продовжили роботу в трьох районах Харківської області

 

Минулого тижня медична бригада Фонду відвідала населені пункти Вовчанського, Шевченківського та Барвінківського районів Харківської області.

29 лютого бригада Фонду відвідала село Гетьманівка Шевченківського району. Лікарі провели понад 200 оглядів. Консультації проводили офтальмолог, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог і травматолог. Найбільше місцевих жителів звернувся до кардіолога — цей фахівець прийняв 40 осіб.

1 березня медики-волонтери приймали жителів села Дмитрівка Барвінківського району. До складу бригади увійшли офтальмолог, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог і невропатолог. За день фахівці провели понад 140 консультацій.

2 і 3 березня лікарі-волонтери побували у Вовчанському районі. Вони відвідали село Миколаївка та смт Старий Салтів. За два дні фахівці, серед яких були офтальмолог, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог і невропатолог, оглянули близько 520 жителів. Найбільше пацієнтів було в офтальмолога і кардіолога — кожен з лікарів прийняв за два дні близько 80 осіб.

Тиждень завершився відвідуванням села Землянки Вовчанського району. Там лікарі-волонтери побували 4 березня.

До складу бригади увійшли кардіолог, офтальмолог, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, гінеколог. За день фахівці провели понад 180 консультацій.

В селі Землянки і сусідньому населеному пункті, закріпленому за місцевою амбулаторією, - селі Бударкі — проживає 360 осіб.

За словами медсестри загальної практики Землянської амбулаторії Маргарити Гончарової, в основному місцеве населення страждає від гіпертонічної хвороби.

«У першу чергу, найпоширенішим захворюванням серед жителів села є гіпертонічна хвороба. Якщо пацієнт скаржиться на погане самопочуття, ми три рази вимірюємо йому тиск. У випадку, коли всі три рази тиск підвищений, ми направляємо пацієнта до сімейного лікаря в районну лікарню. Головне — вчасно виявити цю хворобу», - повідомила Маргарита Гончарова.

Виявити гіпертонічну хворобу на ранній стадії можна, лише провівши комплексне обстеження. Про це говорить лікар-кардіолог Наталія Олександрівна.

За день вона прийняла 35 осіб, двоє з них були направлені в районну, а один — в обласну лікарню.

«Сьогодні більшість пацієнтів зверталося з ішемічною хворобою серця і гіпертонічною хворобою. Здебільшого це пацієнти не до кінця обстежені і доліковані. В районну або обласну лікарню їм досить важко дістатися, тому багато з них лікуються самостійно. Між тим, не вилікувані гіпертонія та ішемічна хвороба серця чреваті інсультами та інфарктами, які погіршують стан пацієнта і можуть призвести навіть до летального результату», - розповіла Наталія Олександрівна.

За її словами, у сільських амбулаторіях неможливо провести достатнє обстеження: для цього потрібно додаткове обладнання. Пацієнтів рятують подібні волонтерські виїзди і поїздки в обласні і районні лікарні.

Місцева мешканка пенсіонерка Катерина Антонівна прийшла на обстеження з чоловіком, який скаржиться на підвищенний тиск. Крім кардіолога, сім'я відвідала лікаря УЗД.

«Ми побачили на дверях амбулаторії оголошення про те, що приїдуть фахівці з Харкова, і вирішили звернутися. Іноді до нас приїжджає сімейний лікар, але зазвичай ми проводимо час вдома, тому не завжди знаємо про його візит у наше село. Чоловік вже приймав ліки від тиску, але вони не допомагали, і фахівець сьогодні прописав йому інші медикаменти», - розповідала Катерина Антонівна.

За словами жінки, доїхати до районної лікарні — непросто, до того ж транспорт ходить по незручному графіку, тому візит бригади лікарів-волонтерів — це дуже важлива для села подія.

«Одного разу я впала і пошкодила коліно, поїхала в районну лікарню. Поки потрапила до хірурга, була вже одинадцята година, доктор направив на рентген, але там виявилася велика черга. Стала чекати, але в 13.30 йде останній автобус в Землянки. Рентген я не пройшла, поїхала ні з чим. На наступний раз вже не зверталася у районну лікарню, а поїхала відразу в Харків. Хоч це довше і дорожче — квиток в одну сторону коштує 55 гривень — але транспорт ходить регулярно», - поділилася Катерина Антонівна.

На огляд до лікарів-волонтерів прийшов і Землянський сільський голова Володимир Лавров. Він звернувся до кардіолога і офтальмолога.

«Лікарі сказали, що з очима все гаразд — погіршення зору пов'язане з віковими змінами. Кардіограма у мене теж добра», - розповідає сільський голова.

Володимир Лавров вважає, що огляд потрібно проходити регулярно, хоч для цього і доводиться їздити до районної лікарні — профільні фахівці бувають в селі рідко.

Щоправда, зазначає сільський голова, останнім часом долати 40-кілометрову дорогу до Вовчанська стало набагато важче: у зв'язку із зміцненням державного кордону, який знаходиться в двох кілометрах від населеного пункту, по трасі, що проходить через Землянки, пустили 35-тонні фури зі щебенем, які ось вже місяць роблять по кілька рейсів на день. Це стало причиною появи вибоїн і ям.

Про те, що віддаленість районного центру і непроста дорога є причинами, через яку місцеві жителі не можуть пройти необхідне лікування, говорить лікар-офтальмолог Наталія Федорівна. Вона 4 березня прийняла 28 осіб.

«У 11 пацієнтів виявлена вікова катаракта, 10 осіб звернулися з запальними захворюваннями. Всім було призначено консервативне лікування, при катаракті — рекомендовано оперативне втручання», - повідомила Наталія Федорівна.

Лікарі-волонтери продовжують виїзди навіть у найвіддаленіші куточки Харківщини. Фахівці впевнені, що тільки так можна поліпшити стан здоров'я жителів області.