Лікарі-волонтери провели 178 обстежень в селищі Приколотне Великобурлуцького району

07.06.2016
Лікарі-волонтери провели 178 обстежень в селищі Приколотне Великобурлуцького району

 

Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку відвідала селище Приколотне Великобурлуцького району. Лікарі-волонтери вже бували в цьому населеному пункті рік тому, і їхня робота принесла перші плоди: простежується поліпшення стану здоров'я деяких пацієнтів.

«Сьогодні приходили люди, які були на прийомі у медичної бригади Фонду рік тому. Спостерігається поліпшення стану їх здоров'я, стабілізація тиску», - розповідає кардіолог Людмила Володимирівна.

Приколотнянська амбулаторія загальної практики обслуговує три селища і два села. На місці працюють сімейний лікар та гінеколог.

«В основному до нас звертаються пацієнти з сезонними захворюваннями, а також загостренням хронічних хвороб. Багато страждають від артеріальної гіпертензії. Практично все населення старше 55 років звертається до нас за допомогою щодо цього питання», - зазначає лікар-інтерн Юрій Валерійович.

За його словами, після візиту лікарів-волонтерів у минулому році пацієнти залишали позитивні відгуки. Крім того, цього разу до складу бригади увійшов невропатолог, звернутися до якого хотіли місцеві жителі.

«У більшості пацієнтів були виявлені патології хребта. Це пов'язано з тим, що жителі села змушені тяжко працювати, при цьому люди своїм здоров`ям не займаються. Ми рекомендуємо пацієнтам спеціальну гімнастику в якості профілактики, прописуємо і лікувальні заходи, такі як масаж», - зазначила невропатолог Наталія Сергіївна.

Місцеві жителі вдячні лікарям-волонтерам за кваліфіковану допомогу.

«Невропатолог поставила мені діагноз: варикоз внутрішніх вен. А коли я два роки тому поїхала в районну лікарню і поскаржилася, що у мене ноги німіють та руки крутить, лікар відправив мене до Харкова на обстеження. Я тоді не поїхала, тому що це дуже дорого. А сьогодні я нарешті дізналася про свій діагноз і отримала рекомендації від фахівця», - розповіла місцева мешканка, пенсіонерка Надія Олександрівна.

Її односельчанка Ганна Романівна скаржиться: у районній лікарні не завжди вдається отримати необхідну допомогу.

«Якщо в районну лікарню поїхати, я всі кабінети там не пройду, бо за деякі обстеження доводиться платити, крім того, не завжди за день встигаєш дочекатися своєї черги. В минулому році я була у кардіолога, зробила кардіограму, терапевт на неї подивився і сказав: іди, дитинко, до 80-ти років проживеш. А сьогодні лікарі мені все докладно пояснили, прописали препарати і порадили профілактичні заходи», - поділилася Ганна Романівна.

За день лікарі-волонтери надали жителям 178 консультацій. Вони відзначають, що своєчасна діагностика захворювань дуже важлива: вчасно звернувшись до фахівця, пацієнт може уникнути серйозних проблем і зберегти своє здоров'я.