Лікарі-волонтери провели у Старому Мерчику понад 260 оглядів

30.04.2016
Лікарі-волонтери провели у Старому Мерчику понад 260 оглядів

 

Після нетривалої перерви медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області поновили свою роботу у Валківському районі. У квітні вони відвідали села Серпневе та Заміське, а також селище Старий Мерчик. Найбільше людей лікарі оглянули саме у Старому Мерчику, жителям якого було безкоштовно надано 349 кваліфікованих медичних послуг.

Ще зранку у коридорах Старомерчицької амбулаторії вишукалися черги з бажаючих отримати консультації харківських спеціалістів. Місцеві жителі дуже зраділи можливості пройти повноцінне медичне обстеження, не виїжджаючи з рідного селища. Тож коли лікарі розпочали прийом, у приміщенні не було де яблуку впасти. Співробітники амбулаторії зазначають: такі виїзні медогляди надзвичайно доречні та ефективні, бо роблять медицину доступною для будь-якої людини у сільській місцевості.

"Дуже добре, що медбригада має обладнання, яке дозволяє зробити аналіз на цукор, ультразвукове дослідження, кардіограму – це саме те, що треба. Тим більше, що це безкоштовно. Адже у районній лікарні обстежити один орган за допомогою УЗД-апарату коштує десь 40 гривень, а якщо треба кілька органів подивитися, виходить чимала сума. А ще ж треба доїхати до лікарні", - каже лікар Старомерчицької амбулаторії Валентина Монтвіт.

Дорога до Валківської районної лікарні – це взагалі окрема тема, кажуть мешканці Старого Мерчика. Тут склалася парадоксальна ситуація: дістатися з селища до обласного центру значно простіше, ніж до Валок. Але ж без направлення з районної лікарні жителів області у Харкові не приймають. Тому люди змушені користуватися платними медичними послугами або все ж таки їхати до Валок.

"Щоб дістатися Валок, треба доїхати на маршрутці до траси, а потім стояти та чекати якого-небудь попутного автобусу. І так само назад – це дуже незручно, - зазначає мешканка Старого Мерчика Валентина Василівна. - Є один прямий рейс до Валок, але він проходить через усі села, людей набивається повний автобус – такий шлях дуже довгий та виснажливий".

Благодійна медбригада працювала у Старому Мерчику у звичному складі: офтальмолог, спеціаліст ультразвукової діагностики, кардіолог, невропатолог та гінеколог. Більшість пацієнтів, яких оглянули лікарі, мали хронічні захворювання і знали про них, але для декого результати обстеження стали неочікуваними. Зокрема, у цьому селищі рекордна кількість людей здала кров на цукор – 44 пацієнти, і у багатьох показники були трохи вищими за норму.

"Було дуже багато пограничних показників, коли рівень цукру трохи завищений, і люди про це не здогадувалися. Я рекомендувала їм дієту, лікарські трави та, звичайно, звернутися до ендокринолога. Також був один випадок вперше діагностованого діабету, у жінки показник цукру був 14 – це дуже багато", - розповідає кардіолог Катерина Валентинівна.

Офтальмолог медичної бригади особливу увагу приділила виявленню глаукоми – підступного захворювання, яке перебігає без жодних симптомів та призводить до втрати зору. Саме через глаукому багато людей передпенсійного віку завчасно втрачають працездатність і стають інвалідами. Тому лікар вимірювала очний тиск всім пацієнтам старше 40 років – це ефективний метод ранньої діагностики. У двох випадках дійсно була виявлена глаукома.

"Якщо ми рано встановимо діагноз та своєчасно почнемо лікування, людина і далі буде працездатною, зможе працювати до пенсії у нормальному режимі. А якщо не приділяти цьому уваги, людина може завчасно осліпнути", - пояснює офтальмолог Інна Павлівна.

Спеціалісти не втомлюються наголошувати: нехтування власним здоров’ям – велика помилка, яка у подальшому може дуже дорого коштувати. Тому слід хоча б один-два рази на рік проходити профілактичні медогляди та виконувати рекомендації лікарів.

Наступного місяця благодійні медичні бригади Фонду продовжать свою роботу у Валківському районі. Найближчий виїзд відбудеться 5 травня у село Велика Губщина.