«Враження не передати словами» – діти про екскурсію Фонду

18.04.2019
«Враження не передати словами» – діти про екскурсію Фонду

Проект «Наукові візити до Харкова» триває! Черговими його учасниками стали учні Шульської філії Біляївського ліцею, що в Первомайському районі. Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області школярі вперше побували в Музеї історії комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентрі». Просвітницька екскурсія викликала у дітей справжнє захоплення.  

Вчитель Андрій Водолаженко викладає у школі села Шульське інформатику та фізику. Навчати дітей доводиться ледь не на пальцях: на весь заклад – чотири стареньких комп’ютери, що використовуються в освітньому процесі. На уроках інформатики учні сидять перед моніторами по двоє-троє, Інтернет заслабкий для повноцінної роботи, тому підтримувати у дітей інтерес до навчання складно, розповідає вчитель. Однак у Software&Computer Museum школярам було дуже цікаво: вони захоплено слухали екскурсовода, уважно роздивлялися експонати, ставили уточнюючі запитання. Дивовижна еволюція комп’ютерної техніки не залишила байдужим нікого.  

«Звісно, різниця величезна між тим, що нам в школі викладають, і що ми побачили в музеї, - каже п’ятикласниця Єва-Марія Філатова. - Особливо цікаво було побачити, які були комп’ютери раніше, до наших сучасних смартфонів, і  різні клавіатури старі».

«Цей музей – не просто просвітницький, а й соціально відповідальний заклад, який запалює вогник інтересу в дитячих очах, надихає, заохочує до навчання. Нам дуже приємно мати такого партнера, тому я з радістю вручив представникам музею подяку за співпрацю і за увагу до сільської молоді, якою опікується наш Фонд», - зазначає Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Цілий вир емоцій викликала у школярів експозиція Каразінського «ЛандауЦентру». «А це була справжня блискавка?» - здивовано питали діти в екскурсовода після демонстрації роботи котушки Тесли. Оманливі оптичні ілюзії, йога-стілець, чудернацька кімната Еймса, прилад, що імітує левітацію – учні не оминули своєю увагою жоден експонат. Інтерактивний науковий центр перевернув уявлення школярів про фізику і про музеї взагалі.

«Дуже сподобалося, є бажання ще раз побувати тут за можливості! Найбільше мені сподобався інтерактив у «ЛандауЦентрі» – те, що можна все торкати. У більшості музеїв не можна нічого чіпати, можна тільки дивитися, а тут можна торкатися, випробовувати. Враження неможливо передати словами!», - розповідає учень 8 класу Олександр Муханов.

Хлопець зізнався, що ця екскурсія подарувала йому мотивацію та натхнення. У Музеї історії комп’ютерної техніки Олександру запам’яталася порожня скринька для майбутніх винаходів – тепер учень мріє винайти щось унікальне, що стане гідним поповненням музейної колекції.

Нагадаємо, раніше до проекту «Наукові візити до Харкова» долучилися учні Криштопівського ліцею Близнюківського району.