Врятували від коми: хлопчика-діабетика доставлено до Харкова

14.09.2017
Врятували від коми: хлопчика-діабетика доставлено до Харкова

 

Канадський реанімобіль благополучно довіз з Барвінкового до Харкова 6-річну дитину з важкою формою цукрового діабету. Вчасно надана перша медична допомога, яку хлопчик отримав у Барвінківській районній лікарні, вберегла його від гіперглікемічної коми.

Для батьків дитини діагноз «цукровий діабет» став повною несподіванкою – вони навіть не підозрювали, що син важко хворий. Стан хлопчика погіршився різко та раптово: він став млявий, почав пити дуже багато рідини, а з роту запахло ацетоном. Тож батьки одразу повезли дитину до Барвінківської районної лікарні. Обстеживши юного пацієнта та зробивши аналізи, медики з сумом констатували: у хлопчика – важка форма цукрового діабету.  

«Добре, що батьки вчасно схаменулися та привезли дитину до нас, бо ситуація дуже серйозна. Найстрашніше, що могло трапитися, – це гіперглікемічна кома, наслідки якої можуть бути трагічними, - пояснює головний лікар Барвінківської ЦРЛ Олександр Халєєв. - Стан дитини треба компенсувати за рахунок інсуліну,  а для цього має бути відповідна лабораторія та спеціалісти. Такі умови є лише у Харкові, тому було вирішено стабілізувати хлопчика та  перевести його до відділення ендокринології Харківської обласної дитячої клінічної лікарні».

Для перевозки дитини було використано канадський реанімобіль, який у лютому цього року районній лікарні передав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. В автопарку медзакладу це єдина машина, пристосована для транспортування важких пацієнтів. Всю дорогу – а це близько двохсот кілометрів – хлопчик лежав під крапельницею у супроводі медичного персоналу. До Харкова реанімобіль доїхав менше ніж за три години. Дитина перенесла дорогу добре, наразі їй надають спеціалізовану медичну допомогу.