Виїзні медогляди – суттєва допомога для жителів віддалених сіл

06.08.2016
Виїзні медогляди – суттєва допомога для жителів віддалених сіл

 

Медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області долають сотні кілометрів, щоб оглянути та проконсультувати людей, які мешкають у сільській глибинці. Для жителів таких сіл, як Зарубинка Великобурлуцького району, це унікальна можливість безкоштовно пройти комплексне обстеження, не полишаючи меж свого населеного пункту.

Ганні Дмитрівні та Катерині Павлівні майже по вісімдесят років. Обидві мешкають на околиці села. Старенькі пройшли пішки понад два кілометри, щоб потрапити на прийом до харківських лікарів, які у складі медбригади завітали до Зарубинського фельдшерського пункту. Пенсіонерки зізнаються: вік дається взнаки – і зір вже не той, і суглоби болять, і тиск скаче. Однак про те, щоб поїхати на обстеження до Великобурлуцької районної лікарні, мова навіть не йде – таку подорож їм не витримати.

«Нам і до магазину дійти важко, бо живемо далеко, а що вже казати про Великий Бурлук! Дуже добре, що лікарі самі до нас у село приїхали. Вони нас оглянули, розповіли, які ліки обов’язково слід приймати. Сказали, що якщо будемо дотримуватися рекомендацій, то ще 80 років проживемо», - посміхаються пенсіонерки.

Зарубинський фельдшерський пункт обслуговує жителів двох сіл – власне Зарубинки та сусіднього Довгенького. Загалом на обліку перебуває 175 людей. З персоналу у закладі – тільки фельдшер та медсестра, які надають населенню первинну медичну допомогу. Здати аналізи, зробити флюорографію, пройти спеціалістів вузького профілю можна лише у Великому Бурлуці.

Автобус до райцентру ходить усього раз на тиждень,  тому більшість селян задовольняється тією медичною допомогою, яку можна отримати на місці, у Зарубинці. А деякі люди відмовляються їхати до районної лікарні навіть тоді, коли медики наполегливо рекомендують госпіталізацію. Зокрема, з такою ситуацією зіткнулася кардіолог Людмила Володимирівна, яка запідозрила у двох пацієнток гострий інфаркт. Незважаючи на рекомендації спеціаліста, обидві жінки відмовилися лягати у лікарню.

«Діагноз під питанням, тому що поставити його на підставі самої лише ЕКГ не можна, треба провести додаткові обстеження в умовах стаціонару. Якби пацієнтки поїхали до лікарні, там би і динаміку подивилися, і аналізи б зробили. Оскільки вони відмовилися, я пояснила ситуацію місцевому фельдшеру, склала план лікування», - розповідає кардіолог.

Не погодився на госпіталізацію і 35-річний чоловік, який прийшов на консультацію до невропатолога Майї Миколаївні з численними скаргами, в тому числі на біль у нозі. Лікар виявила у пацієнта ознаки гострого тромбофлебіту – захворювання, яке може мати загрозливі для життя ускладнення. І хоча спеціаліст наголосила, що треба терміново розпочати лікування, чоловік не дослухався до її поради.

«Я була змушена призначити йому місцеве лікування, але цього недостатньо. Потрібне серйозне спеціалізоване лікування, інакше людина може залишитися без ноги або взагалі померти, якщо відірветься тромб», - пояснює невропатолог.

Щоправда, такі випадки – все ж таки виключення. Майже всі люди, яких лікарі Фонду оглянули у Зарубинці, обіцяли дотримуватись наданих рекомендацій та дбати про своє здоров’я. Харківські спеціалісти почули на свою адресу багато слів вдячності та прохання приїжджати ще.

«Для нашого села це величезна допомога, тому що люди не в змозі поїхати до лікарні на обстеження. Адже на це, та навіть на дорогу, потрібні гроші та час. А тут лікарі самі приїхали! Люди дуже задоволені. Незважаючи на зайнятість сільського населення – зараз йде збір врожаю, все одно люди йдуть на прийом, знаходять хвилинку і приходять. Дуже дякуємо лікарям! Дай бог, щоб цей Фонд існував – це і для нас, медпрацівників, допомога і, звісно ж, для населення», - каже завідуюча Зарубинським фельдшерським пунктом Тамара Железцова