Храм у Старій Водолазі тепер з новим дахом

25.01.2018
Храм у Старій Водолазі тепер з новим дахом

Замість дірявого шиферу – утеплена та яскрава металева покрівля: Свято-Покровський храм у селі Стара Водолага нарешті отримав новий дах. Кошти на його зведення надали сільськогосподарські підприємства Нововодолажчини та Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Настоятель Свято-Покровського храму отець Димитрій не нарадується обновці: старий дах був геть дірявим і у негоду протікав, а нова покрівля надійна та сучасна. Після заміни шиферу на рельєфний метал будівля колишньої колгоспівської їдальні нарешті набула вигляду чепурненької сільської церкви.

Зведення даху зайняло два тижні, а гроші на проведення покрівельних робіт місцева релігійна громада збирала майже два роки. Отець Димитрій стукав в усі двері, звертався скрізь – але марно. Справа зрушила з місця, коли ініціативу вірян підтримала компанія AgroGeneration. Керівник Східного кластеру компанії Володимир Ткаченко організував збір коштів та залучив до цього Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Саме Фонд зробив перший внесок на новий дах – 30 тисяч гривень. Також кошти на ремонт храму перерахувала AgroGeneration і сільськогосподарські підприємства Новововодолазького району. А харківська будівельна компанія OTISA зголосилася виконати усі роботи безкоштовно – і до новорічних свят новий дах було зведено.

«Для нашої релігійної громади це велика подія. І Різдво, і свято Водохрещі ми зустріли вже з новою чудовою покрівлею, яка надійно захищає храм від снігу та дощу. Щиро дякую всім людям, які відгукнулися на наш заклик про допомогу і зробили храму такий дивовижний подарунок», - каже отець Димитрій.

Щоб особисто висловити подяку, настоятель Свято-Покровського храму запросив благодійників на оглядини нового даху. Отець Димитрій влаштував для гостей невеличку екскурсію, а також провів молебень за здоров’я тих, хто допоміг замінити церковну покрівлю. Знайомство з храмом і його історією справило на доброчинців велике враження. 

«Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області пишається тим, що зробив внесок не просто у відбудову храму, а у відновлення історичної пам’ятки Нововодолажчини. Завдяки небайдужим вірянам стародавній храм отримав шанс на нове життя – і ми бажаємо йому подальшої розбудови та процвітання», - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал

«Храм – це духовний і культурний осередок села. І хоча у Старій Водолазі мешкає небагато наших пайовиків, ми відгукнулися на прохання цієї релігійної громади і допомогли з ремонтом. Бо AgroGeneration – соціально відповідальне підприємство. І турбота про людей, про громади – це головні пріоритети у нашій роботі», - пояснює Володимир Ткаченко, керівник Східного кластеру агрокомпанії AgroGeneration.                      

Перша згадка про Свято-Покровський храм у Старій Водолазі датована 1676 роком. З того часу він тричі змінював «прописку»: перші дві дерев’яні споруди знищив вогонь, а кам’яна будівля не встояла під час Другої світової війни. Півстоліття потому місцеві віряни викупили приміщення колишньої їдальні та облаштували у ньому Свято-Покровський храм. Це стало початком нової історії стародавньої церкви.