Яблуневі сади на Валківщині дали щедрий врожай

16.10.2018
Яблуневі сади на Валківщині дали щедрий врожай

У садовому підприємстві, створеному за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, повним ходом йде збір яблук. Урожай цього року щедрий: загалом планується зібрати близько 160 тонн плодів, тоді як торік було трохи більше ста тонн. Це означає, що кропітка робота з відродження здичавілих садів дала результат – дерева відновилися і почали «працювати».

Приватний підприємець Сергій Самосват приїхав на Валківщину за яблуками з Сумської області. Щойно зірвані з дерева та укладені до ящиків плоди він вантажить у місткий багатотонник, щоб потім продати на місцевому ринку.

«Товаром я задоволений, яблуко гарне, має яскравий колір, солодке. Ось у мене машина на 12 тонн – як все завантажу, повезу на Сумщину і буду продавати. Я на ринку торгую, - розповідає підприємець. – Якщо дасть бог врожай та нам здоров’я, то наступного року теж приїду за яблуками, будемо працювати».

На 24 гектарах саду врожай збирають десять найманих працівників та один тракторист. Майже кожне дерево густо обліплене запашними плодами, тож робота просувається неспішно. Наразі зібрано понад 50 тонн яблук, тобто менше половини.

У цьому саду більшість дерев – сортів Кортланд і Спартан, їх плоди солодкі та соковиті, а шкірка яскраво бордова, блискуча. І хоча врожай багатий, яблуко смачне, потішитися результатам своєї праці агроном-садовод Юрій Бабешко не може: продавати вирощене доводиться за копійки. Цього року яблука вродили всюди, тому торгівля млява, а ціна вкрай невигідна для виробника.          

«Є врожай – це радує господаря, але не радує те, що низька ціна та дуже ускладнена реалізація. Особливо важко у моїй ситуації – у мене немає ані холодильника, ані сховища, тобто торгівля відбувається просто з колес. Якби було сховище, тоді можна було б зберігати в ньому яблука. А у мене як – зірвали яблука з дерев і одразу продали, - пояснює Юрій Бабешко. - Реалізації товарного яблука немає, тому я хоча б на сік продаю – з понад 50 тонн на сік я відправив вже 35 тонн».

Втім, агроном не втрачає оптимізму, адже йому вдалося подарувати друге життя здичавілому саду та добитися від нього гарного врожаю. Підприємство продовжує працювати, дає роботу мешканцям сусідніх сіл і має непогані перспективи для розвитку.