Яскраве літо у «Барвінку»: як це було

29.08.2016
Яскраве літо у «Барвінку»: як це було

 

Сезон у таборі «Барвінок» скінчився: протягом літа тут відпочили та оздоровилися майже дві сотні дітей з різних районів Харківської області. Цей сезон, чотирнадцятий за рахунком, став одним з найкращих в історії закладу. І дякувати за це треба не тільки адміністрації табору та місцевій владі, але й благодійникам, які доклали чималих зусиль, щоб зробити відпочинок у «Барвінку» яскравим та особливим. Це той випадок, коли від плідної співпраці чиновників та доброчинців виграли діти.

Табір-розмальовка

Позитивні зміни почалися у «Барвінку» ще до його відкриття. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області профінансував ремонт корпусів та підсобних приміщень табору, а Фонд «Дар» запросив з Києва двох художниць, які прикрасили фасади будівель дивовижними муралами. Приблизно тиждень роботи – і на стінах з’явилися казкові тварини, птахи та квіти неймовірної краси.

Частину малюнків художниці розмальовували вже з дітьми, які приїхали до «Барвінку» на першу зміну. Юним відпочивальникам настільки сподобалися картинки, що було вирішено зібрати всіх персонажів муралів та надрукувати книжку-розмальовку. Ця книжка стала приємним сувеніром, який отримав на згадку кожен вихованець табору.

Корисне та цікаве спілкування

Співробітники «Барвінку» підготували для дітей дуже насичену спортивно-розважальну програму, а благодійники знайшли спосіб зробити її ще більш різноманітною. На запрошення Фонду соціального розвитку до табору у різний час приїжджали особливі гості, серед яких був мер Барвінкового Олександр Бало, заслужений журналіст України Микола Шлапак та знаменитий голкіпер «Металіста» Олександр Горяїнов.

«Одна-єдина зустріч з цікавою особистістю може визначити усе подальше життя. Ми хотіли показати дітям успішних людей, на яких можна і треба рівнятися. Можливо, хтось після такого знайомства почне писати статті або займеться спортом», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.       

Звичайно, найбільший ажіотаж виник навколо легенди харківського футболу – усі хотіли сфотографуватися з зіркою та взяти автограф. Крім фото і підпису діти отримали від  Олександра Горяїнова ще й урок майстерності та поради щодо того, як досягти успіху у спорті та житті.          

«Покоління Я»: навчання і гра

Фонд «Дар», який має 10-річний досвід роботи з дітьми, спеціально для вихованців «Барвінку» розробив програму під назвою «Покоління Я». В ігровій формі хлопців і дівчат вчили основам державотворення та бізнесу.

«Наша мета – допомогти дітям повірити у себе. Вони мають знати, що тільки від них самих залежить їхнє майбутнє, а також майбутнє тієї держави, того суспільства, в якому вони будуть жити», - каже голова правління Фонду «Дар» Валентина Подгорна.

Під керівництвом професійних тренерів-аніматорів діти створювали власну міні-державу, обирали її керівництво, відкривали підприємства. Вихованцям табору довелося вчитися заробляти та витрачати гроші, організовувати бізнес-процеси. Без помилок не обійшлося, але результатом всі лишилися задоволені.  

   

 Соціальна складова

Цього літа у «Барвінку» приблизно третину юних відпочивальників склали діти учасників АТО. Для них перебування у таборі було безкоштовним – путівки оплатили благодійники.

Керівники обох фондів запевняють, що докладуть максимум зусиль, аби у 2017 році «Барвінок» знов гостинно відчинив свої двері перед дітлахами.