Юридична приймальня Фонду у Вовчанську обслугувала вже півсотні людей

21.07.2016
Юридична приймальня Фонду у Вовчанську обслугувала вже півсотні людей

 

За перші півтора місяці роботи послугами громадської юридичної приймальні, яку відкрив у Вовчанську Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, скористалося близько 50 чоловік. Всі вони безкоштовно отримали кваліфіковану первинну правову допомогу.

Анжеліка та Роман, які мешкають у селі Вишневе Вовчанського району, прийшли до юридичної приймальні Фонду з проханням допомогти скласти заяву до суду. Молоді люди хочуть побратися, щоб дитина, яку дівчина носить під серцем, народилася у законному шлюбі. Однак зробити це без дозволу суду пара не може, бо Анжеліці ще немає 18 років – саме для отримання дозволу і потрібна заява. Втім, як виявилося, не тільки вона. Юрист Лілія Лазебна надала молодим людям список всіх необхідних документів, а коли довідки було зібрано, допомогла написати заяву та подати її до суду. Лишилося дочекатися позитивної відповіді – і можна одружуватися.

«Ми дуже вдячні за допомогу і за уважне ставлення до нас, - каже мешканка села Вишневе Анжеліка Галіца. - Приватний юрист просив за свої послуги півтори тисячі гривень, а в юридичній приймальні Фонду нам допомогли безкоштовно – довелося оплатити тільки державне мито. Для нас це суттєва економія, адже скоро народиться дитина, треба багато чого купити, підготуватися до її появи на світ».

Вступ у спадщину, оформлення чи перерахунок пенсії, поділ землі – ось питання, з якими найчастіше звертаються до юридичної приймальні жителі Вовчанського району. Спочатку, зізнається юрист Лілія Лазебна, людей було мало, але після появи оголошень про надання безкоштовних консультацій відвідувачів значно побільшало.

«Звертаються і молоді, і старі. Найбільше людей приходить на прийом у селах, адже там, на відміну від Вовчанська, просто нема де отримати правову допомогу. Я надаю необхідну інформацію, допомагаю складати документи, за потреби направляю до нотаріуса», - розповідає юрист Лілія Лазебна.

Громадська юридична приймальня Фонду знаходиться у Вовчанську на вулиці Соборній (раніше - Леніна), 96. Приходити сюди на консультацію можна з 9.00 до 16.00 по понеділках, середах та четвергах. По вівторках та п’ятницях юрист Фонду проводить виїзні прийоми у селах Вовчанського району.