Юрист Фонду добився перерахунку пенсій для жителів Близнюківщини

14.03.2018
Юрист Фонду добився перерахунку пенсій для жителів Близнюківщини

Завдяки консультаціям юриста Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області шість мешканців Близнюківського району виграли судові справи проти Пенсійного фонду. Тепер всі шестеро отримують підвищену пенсію, гарантовану їм законом. Пенсійний фонд не тільки здійснив перерахунок, але й виплатив недотримку.

Ця історія почалася у жовтні минулого року. Тоді до громадської юридичної приймальні Фонду соціального розвитку у Близнюківському районі вперше надійшла скарга на незаконну відмову у перерахунку пенсії. Далі спрацювало «сарафанне радіо», і за безкоштовною консультацією до юриста звернулося ще кілька людей з такою ж проблемою. Ситуація в усіх була однакова:  з 1 січня 2016 року їм мали перерахувати пенсії, але цього так і не було зроблено.

«Люди зверталися до Пенсійного фонду з заявами, а їм приходили відповіді, що в бюджеті грошей немає, тому перерахунок буде здійснено пізніше. Однак за законом Пенсійний фонд зобов’язаний здійснити перерахунок пенсій, незалежно від того, є у бюджеті гроші чи немає. Тож ми почали готувати матеріали для звернення до суду», - розповідає Володимир Мухай, консультант громадської юридичної приймальні Фонду соціального розвитку у Близнюківському районі.

Юрист роз’яснив людям, які треба зібрати довідки та документи, а також допоміг грамотно скласти позовні заяви. В усіх позовах було дві вимоги – визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду та здійснити перерахунок пенсії. Частину заяв було подано до Близнюківського районного суду, а решту, в зв’язку з впровадженням судової реформи, – до Харківського окружного адміністративного суду. Обидва суди прийняли рішення на користь позивачів, тому Пенсійний фонд подав на ці рішення апеляції. Остаточну крапку у кількамісячній боротьбі поставив Харківський  апеляційний адміністративний суд, який також став на бік пенсіонерів.    

Мешканець Близнюків Леонід Ухань – один з шести щасливчиків, яким вдалося добитися перерахунку пенсійних виплат. Леонід Федорович 20 років пропрацював у правоохоронних органах, з 2003 року він знаходиться на пенсії. Донедавна її розмір становив усього 1 700 гривень, але вже у березні чоловіку було виплачено підвищену суму – та ще й із заборгованістю за два роки, протягом яких пенсію недоплачували.

«Я навіть не знаю поки, яка тепер у мене пенсія, бо мені її перерахували разом з доплатою за два останні роки, - каже пенсіонер. – Я радий надзвичайно і дуже вдячний юристу Володимиру Мухаю! Це передусім його заслуга – він допоміг мені зібрати всі папери, підготував до суду. Як тільки мені пенсію перерахували, я одразу йому подзвонив, подякував. Адже всі консультації були безкоштовні, від Благодійного фонду».

Наразі у суді знаходиться ще вісім подібних позовів до Пенсійного фонду – їх також допоміг підготувати юрист Володимир Мухай. Рішення за цими справами мають бути прийняті найближчим часом.