Юрист Фонду допоміг селянину відстояти його землю

18.01.2018
Юрист Фонду допоміг селянину відстояти його землю

Житель села Малий Бурлук ледь не втратив свій земельний пай – чоловік вчасно не оформив спадщину, і прокуратура через суд визнала її відумерлою, тобто нічийною. Оскаржити це рішення селянину допоміг консультант громадської юридичної приймальні Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Про те, що земельний пай більше йому не належить, Іван Скорик дізнався абсолютно випадково від працівників сільської ради. Чоловік і гадки не мав, що недотримання процедури спадкування може призвести до таких наслідків. Після смерті дружини, яка була власницею землі, Іван Павлович у належні строки не вступив у спадщину і не переоформив пай на себе – на це просто не було грошей. Та й здоров’я не дозволяє чоловікові ходити по інстанціях і займатися документами: через хворі ноги він сидить удома. В результаті спадщина у судовому порядку була визнана відумерлою, а отже, «нічийна» земля мала перейти у власність громади, в даному випадку – сільської ради.  

Виправляти ситуацію взявся син Івана Павловича – Олександр. Люди підказали йому, що у Великому Бурлуці працює громадська юридична приймальня Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, де всім бажаючим безкоштовно надається правова допомога. Так Олександр познайомився з юристом Фонду Миколою Апухтіним, який знайшов законні підстави для того, щоб повернути землю родині.

«З’ясувалося, що справу про визнання спадщини відумерлою прокуратура подала до суду з порушеннями. Я допоміг батькові Олександра скласти апеляційну скаргу та направити її до апеляційного суду – і цю скаргу було задоволено. Тобто рішення суду першої інстанції про визнання спадщини відумерлою скасовано», - пояснює консультант юридичної приймальні Фонду у Великобурлуцькому районі Микола Апухтін.

Тепер, коли земельний пай більше не вважається нічийним, спадкоємець може оформити його на себе. Щоправда, для цього доведеться знову звертатися до суду – цього разу з позовом про визнання права власності на землю. Рідні Івана Скорика не сумніваються у тому, що справедливість буде відновлено, адже тепер вони знають, де отримати кваліфіковану юридичну консультацію.

«Я дуже задоволений роботою Миколи Івановича Апухтіна! Мені казали, що він досвідчений юрист, і я у цьому переконався. Тож будемо боротися далі, будемо звертатися до юридичної приймальні Фонду і консультуватися, як оформити земельний пай на батька. Для нього це велика допомога – хоч якась копійка йому буде від здачі землі в оренду», - зазначає Олександр, син Івана Скорика.

Пропущення строку для прийняття спадщини – одна з найбільш розповсюджених проблем, з якими люди звертаються до громадських юридичних приймалень Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Щоб не доводити ситуацію до судового розгляду, юристи Фонду радять вчасно оформлювати спадкове майно.           

Нагадаємо, окрім Великого Бурлука, юридичні приймальні Фонду соціального розвитку працюють у Близнюках, Первомайському, Валках, Барвінковому та Балаклії. Правова допомога надається безкоштовно всім бажаючим.